Vatan Partisi'nden, Doğu Perinçek'e imza çağrısı!

Vatan Partisi Kayseri İl Başkanı Eyüp Selahattin Karakaş ve beraberindeki partililer Kayseri ilçe seçim kurulları önünde basın açıklaması yaptı. Açıklama sonrası partililer, Doğu Perinçek'in Cumhurbaşkanı adaylığı için seçim kurulunda imza verdi.

Vatan Partisi'nden, Doğu Perinçek'e imza çağrısı!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Vatan Partisi Kayseri İl Başkanı Eyüp Selahattin Karakaş, burada yaptığı açıklamada, “Türk milleti olarak zor günlerden geçiyoruz. Ülkemizin ekonomi, terör, güvenlik ve komşularıyla işbirliği gibi konularda sorunları var. İçinde bulunduğumuz ekonomi sistemi çıkmaza girdi” dedi. 
“Artan dış borçlar ve cari işlem açığı ekonomimizi zora sokmaya devam ediyor. Önümüzdeki süreçte, ekonomimizi yeniden canlandırmak için üretim devrimi kaçınılmaz hale geldi. Üreterek ve hakça paylaşarak bu zorlukları aşmalıyız” ifadelerini kullanan Karakaş, “Ucuz mazot, ucuz gübre ekip diken, toprağı alın teriyle sulayan çiftçimizin hakkıdır. Ama NATO'da ucuz mazot, ucuz gübre yok ama komşularımızda var. Komşularımızla ilişkilerimizi düzeltmemiz ve işbirliğini artırmamız gerekir. ABD Türkiye'yi Ege Denizi, Doğu Akdeniz ve Suriye üzerinden kuşatmaya çalışıyor. Yükselen ABD'nin tehditlerini bozguna uğratmak için önce iç cepheyi sağlamlaştırmak, sonra da başta yakın komşularımız Rusya, İran, Suriye, Irak ve Azerbaycan olmak üzere aynı savunma hattında olduğumuz Türk Cumhuriyetleri,  Çin, Venezuela gibi ülkelerle daha sıkı iş birliğine ihtiyacımız var. Türkiye'nin ihtiyaçları ancak ve ancak güçlü hükümet, üreten Türkiye ve güçlü devlet formülü ile giderilebilir. Onun için diyoruz ki, Güçlü Devlet, Üreten millet. Türkiye'nin sorunlarını çözmek için onlarca yıl sınanmış parti programı ve 7 ateşten geçmiş kadrolarıyla Vatan Partisi hükümet görevlerine hazırdır. Halkımız seçeneksiz değildir. 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olan; üretim devrimini tamamlayacak, Türkiye’nin güvenliğini sağlayacak, zorlukların üstesinden gelecek, Silivri zindanlarını yıkan, soykırım yalanını çöpe atan, FETÖ ile 40 yıldır savaşan, uluslararası itibarı artan Vatan Partisi Genel Başkanı  Sayın Doğu Perinçek var. Genel Başkanımız Doğu Perinçek var. Sayın Perinçek'in Cumhurbaşkanı adaylığı için seçim kanunu gereği 100 bin imza gerekiyor. Bu imza verme süreci 22 Mart'ta yurt genelinde başlayacak. Vatansever, cesur, emekçi Kayseri halkını 27 Mart Pazar Günü saat 20'ye kadar sürecek imza toplama işlemi kapsamında bağlı olduğu seçim kuruluna giderek Doğu Perinçek'in Cumhurbaşkanı adaylığı için imza vermeye davet ediyoruz” dedi.