Valilik açıkladı: Hasar tespit çalışmaları ücretsiz!

Kayseri Valiliği hasar tespit çalışmalarıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, 'Kamu Kurum ve Kuruluşlarının destekleriyle oluşturulan teknik ekiplerimiz, hasar tespit çalışmalarını tamamen ücretsiz gerçekleştirmektedir' denildi.

Valilik açıkladı: Hasar tespit çalışmaları ücretsiz!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kahramanmaraş merkezli ülkeyi yasa boğan depremin ardından Kayseri Valiliğinden hasar tespit çalışmaları hakkında açıklama geldi. Açıklamada, "Kahramanmaraş merkezli meydana gelen Depremden etkilenen şehrimizde, ilk Hasar Tespit Çalışmaları Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğümüz Koordinasyonunda devam etmektedir. Kamu Kurum ve Kuruluşlarının destekleriyle oluşturulan teknik ekiplerimiz, hasar tespit çalışmalarını tamamen ücretsiz gerçekleştirmektedir" ifadeleri kullanıldı.

"ÜCRET DAHİLİNDE YAPILIYOR İDDİALARI ASILSIZ"

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğümüz tarafından yapılan hasar tespit çalışmalarının ücret dâhilinde yapıldığına dair iddialar tamamen asılsızdır. Halkımızı bu tür gerçeği yansıtmayan iddialara itibar etmemeleri konusunda uyarıyoruz. İkamet ettikleri binalarının veya konutlarının hasar tespitini yaptırmak isteyen hemşehrilerimiz, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın ALO 181 hattını ara-yabilir veya Kayseri İl müdürlüğümüzün [email protected] adresine, konutlarının adresini ve iletişim numaralarını hasar tespit taleplerini 7 gün 24 saat mail atabilirler.  İl Müdürlüğümüze telefon veya mail yoluyla ulaşan tüm talepler, teknik personeller ta-rafından değerlendirilecek ve ücretsiz olarak hasar tespitleri yapılacaktır. Kamuoyunun bilgisine sunulur.