Ünalmış, 'İki yüzlü demek haddinize değil… Kendinize gelin'

CHP Kayseri İl Başkan Yardımcısı Avukat Niyazi Ünalmış, AK Parti Kayseri Milletvekili Sayın Bayar Özsoy'un TBMM'de yaptığı açıklamalarına cevap verdi. Ünalmış, 'Hiçbir Cumhuriyet Halk Partiliye iki yüzlü demek haddinize değil' dedi. Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde…

Ünalmış, 'İki yüzlü demek haddinize değil… Kendinize gelin'

AK Parti Kayseri Milletvekili Sayın Bayar Özsoy, geçtiğimiz gün TBMM'de yaptığı konuşmada Kayseri'de CHP'nin kazandığı belediyelerde işçi kıyımı yapıldığını öne sürerek, CHP'lileri 'iki yüzlülükle' suçlamıştı. 

AK Parti Milletvekili Özsoy'un açıklamalarına CHP'den cevap gecikmedi. "Hiçbir Cumhuriyet Halk Partiliye iki yüzlü demek haddinize değil… Kendinize gelin." diyen CHP Kayseri İl Başkan Yardımcısı Avukat Niyazi Ünalmış, "İki yüzlü siyaset denince, hatta çok yüzlü siyaset denince akla başka parti değil, milletvekili olduğunuz AKP gelir." dedi.

Ünalmış, 'İki yüzlü demek haddinize değil… Kendinize gelin'

CHP Kayseri İl Başkan Yardımcısı Avukat Ünalmış açıklamasında şu ifadelere yer verdi; 

"AKP Kayseri Milletvekili Bayar ÖZSOY, dün mecliste yaptığı bir konuşmada, cenaze ilanına satlık araç ilanı sıkıştıran Kayserili gibi, Filistin ile ilgili yaptığı konuşmanın arkasına, CHP’lilerin iki yüzlü olduğunu söylemiş… 

Öncelikle vekili uyaralım ve hatırlatalım. 

Hiçbir Cumhuriyet Halk Partiliye iki yüzlü demek haddinize değil… Kendinize gelin. 

İki yüzlü siyaset denince, hatta çok yüzlü siyaset denince akla başka parti değil, milletvekili olduğunuz AKP gelir. 

İki yüzlülüklerinizi, hatta bütün yüzlerinizi sırasıyla yüzünüze vuralım… Sayfalarca yazılacak kadar çok ama konu ile ilgili olsun….

Mensubu olduğunuz partinin adı Adalet ve Kalkınma Partisi; ne adalet bıraktınız ne de kalkınma. Milletin yargıya olan güveni sıfırlandı. Alım gücü düştü, bırakın kalkınmayı başta emekliler olmak üzere hayatta kalmak mucize haline geldi.. Bu sizin millete bıraktığınız eserin, enkazın yüzü gururlanın!

Filistinle ilgili konuşuyorsunuz, CHP’nin 1 Mayıs kutlamalarına konuyu getiriyorsunuz. Filistin için ağlıyoruz diyorsunuz, İsraille ticaretimiz yok diyorsunuz, önce kısıtlama sonra durdurma yaptık diyorsunuz… Kutsal Filistin derken ticaretin çarklarından yandaşlarınızı zengin ediyorsunuz… Bu sizin siyasi islamcı yüzünüz, mutlu olun!

Felahiye Belediyesi’ndeki işçiler işten çıkarıldı diyorsunuz, bu işçilerin bankamatik işçileri olduğunu, belediyede personel ihtiyacı olmamasına rağmen işe girişlerinin seçimden önceki son bir buçuk ayda olduğunu, Felahiye Belediyesi’nin son 15 günde 15 milyon parayı nerelere harcandığını, eski belediye başkanızın 2019 yılında kaç tane işçi çıkardığını, belediye başkanlığını kaybedececeğini anlayınca 15 çuval evraklı nasıl yaktırdığını, yandaşlarınıza gönderilen kilit parke taşlarını, doğrudan temin sınırlarını zorlayarak ve  ihale kanununu dolanmak suretiyle satın aldığını söylemiyorsunuz mesela.. Bu sizin halka değil, yandaşa hizmet yüzünüz, gülümseyin!

Sarız Belediyesi’nde işçiler çıkartıldı diyorsunuz, o işçilerin bankamatik işçisi olduğunu, seçimden hemen önce bütçesi yetersiz olmasına rağmen seçim kaygısıyla belediyeye alındığını, ayrıca önceki MHP’li belediye başkanının 2019 yılında işten çıkardığı işçileri neden söylemiyorsunuz ? Bu sizin yalandan gündem yaratma yüzünüz, onurlanın!

Sarıoğlan Belediyesi’nde; seçimden hemen sonra (görev süreleri yaklaşık 10 yıl olanlar da dahil olmak üzere) 25 emekçinin, Cumhuriyet Halk Partisi’ne ve diğer partilere destek verdikleri için işten çıkarıldığı, Milliyetçi Hareket Partisi’ne destek vermeyen grupların belediyeden tasfiye edildiği, Yine seçimden sonra Sarıoğlan’da yaşayan 4 esnafımızın, sadece Cumhuriyet Halk Partisi’ne destek verdiği için ihaleyle 5 yıl süreyle kiralamış oldukları iş yerlerinden kanuna aykırı şekilde tahliye edilmek istenildiği, Sarıoğlan’da yaşayan 5 ev sahibinin, sırf Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy verdiği (CHP Sarıoğlan ilçe yönetiminde 2 kişi, 1 kişi CHP meclis üyesi, 2 kişi de partili olduğu) için, belediyeden her türlü hizmeti alan ve vergileri yine Belediyeye ödenen konutlarına ruhsat alınması yönünde ihtaratlar gönderildiği, alınmazsa yıkılacağının bildirildiği, konusunda söyleyecekleriniz var mı? Yoksa ittifakı olduğunuz partiden korkup bunları söyleyemez misiniz ? Bu sizin ortağınızdan korkan yüzünüz! Sorumluluk alın!

Tomarza’da, sizin de belediye bürokratı olduğunuz dönem olan kuruluşunda, dönemin AKP’li Tomarza Belediyesi tarafından bolca reklamı yapılan, Tomarza’ya hizmet olarak gösterilen, milletvekillerinin, belediye başkanlarının, valilerin, boy gösterdiği Tomarza Tekstil Fabrikası olarak bilinen; ancak açıldığı günden faaliyetini durdurduğu güne kadar; “deneme süresi” adı altında işçilerini sigortasız çalıştıran, işçilerin maaşlarını asgari ücretin altında elden veren, maaşlarını ödemeyen ya da eksik ödeyen, işçilerin fazla mesailerini, resmi tatil ücretlerini ödemeyen, maaş kartlarını işçilerin elinden alıp maaşlarını ödemeyen belediyenin mülkiyetinde bulunan ve taşere ettiği Tomarza Tekstil Fabrikası’ndan ücretlerini alamadıkları için ayrılan kadın emekçilerin hukuk mücadelesi ilgili bir kelam ettiniz mi ? Yoksa iki yüzlülüğünüz bunları dile getirmeye engel mi? Hatırlatalım! Dün davaları sonuçlandı ve kadın emekçiler hukuk mücadelesini kazandılar… Bu sizin utanılacak yüzünüz.. Utanın!

Tüm Türkiye’de, CHP’li belediyelerin hizmet anlayışı sizi rahatsız ediyor, biliyoruz.

Kayseri’de de, halkçı belediyeler sizi rahatsız etmeye devam edecek.

Çünkü halkın bütçesi, yandaşlarınız için değil, halk için harcanıyor… 

Halkçı, sosyal ve icraatçı belediyeciliği sizlere öğreteceğiz. 

İki yüzlü değil, çok yüzlü siyasetinizin sonuçlarını, halka anlatmaya, bu konuda hukuksuzluklarınızı savcılığa bildirmeye, ipliklerinize de pazara çıkarmaya devam edeceğiz…

Bizi izlemeye devam edin!

Bu arada, 1 Mayıs kutlamalarına siz ya da bir temsilciniz gelseydi, emekçilerin kutlamalarına ortak olsaydı da çıkışınızın bir anlamı olsaydı.

Al işte bir iki yüzlülük daha!"