Ulaşımda yeni model: Örümcek ağı geliyor!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, güneybatı yeni çevre ile alakalı hat ile toplu ulaşım ağını genişletiyor.

Ulaşımda yeni model: Örümcek ağı geliyor!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ulaşımdaki yeni çalışmalarla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

TALAS’TAN BAŞLAYARAK 10 MAHALLEDEN GEÇİP, ŞEHİR HASTANESİ’NE ULAŞIYOR

Bu çerçevede yeni güneybatı çevre ile alakalı hat olan 18 numaralı yeni hat hayata geçirildi. Mevlana Mahallesi’nden başlayıp, 10 mahalleden geçerek Kayseri Şehir Hastanesi’ne ulaşacak. Kayseri Ulaşım A.Ş. uzman planlama ekiplerinin sürdürülebilir, hızlı ve konforlu ulaşım ağı çalışmaları çerçevesinde hayata geçirilen 18 numaralı güneybatı çevresel hattı, mahalleler arası ulaşımı mümkün kılarken, şehir merkezine gitmeden, alternatif güzergâhlardan hedef noktaya ulaşma imkânını ortaya koyuyor.

ÖRÜMCEK AĞI TOPLU TAŞIMA HAT MODELİ

Dünyanın pek çok büyük kentinde uygulanmakta olan örümcek ağı toplu taşıma hat modeline uygun olan bu hatlarla, yolcuların ulaşım imkân ve kabiliyeti çeşitlendirilirken, şehrin her noktasına ulaşımı daha da kolaylaştırılıyor. Yeni hatların sefer saatleri kayseriulasim.com veya mobil uygulama üzerinden takip edilebilecek.

Öte yandan yeni hattın hizmete girmesinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren Kayserili vatandaşlar da “İnsanlar için çok uygun, çok güzel bir şey, buradan Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” diye yorum yaptılar.