Tutkunlarını sevindirecek haber!

Kayseri Erciyes A.Ş.'nin 2023 - 2024 yılı kış sezonu hazırlıkları sürüyor. Erciyes'teki bu yeniliğe karavan tutkunları çok sevinecek! Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde…

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Tutkunlarını sevindirecek haber!

Kayseri Erciyes A.Ş. doğa tutkunları için bir müjde paylaştı. Kayseri'de doğa severlerin karavanlarıyla konakladıkları yerlerin başında gelen Erciyes Dağı'ndaki karavan alanının yeniden düzenlendiğini açıklayan Kayseri Erciyes A.Ş. karavan alanları yapılan yeni düzenlemeler ile birlikte gelecek sezona hazırlandığını duyurdu.

Karavan tutkunlarını sevindirecek haber!

2023 - 2024 Kış Sezonu için hazırlıklarını sürdüren Kayseri Erciyes A.Ş. Erciyes Dağı'ndaki karavan alanına yapılacak düzenlemeninde projesini de paylaşarak sosyal medya hesaplarından şu açıklamada bulundu; "Erciyes'te bulunan karavan alanımız yapılan yeni düzenlemeler ile birlikte gelecek sezon için hazırlanıyor."

Karavan tutkunlarını sevindirecek haber!

Kayseri'nin simgesi Erciyes Dağı

Erciyes Dağı; bulutları delen zirvesi, tepesinden eksik olmayan karı ve insana ilahi duygular sunan azameti ile Kayseri’nin sembolüdür. İç Anadolu Bölgesi’nin birinci, Türkiye’nin 5. büyük dağı unvanına sahip olan Erciyes Dağı, hem kış turizmi, hem dağ tırmanışı, hem de yayla turizmi bakımından yılın her döneminde önemini korumakta ve ziyaretçi akınına uğramaktadır.

Karavan tutkunlarını sevindirecek haber!

Kayseri denince ilk akla gelen doğa harikası, her mevsim bembeyaz zirvesiyle bulutlara uzanan Erciyes Dağı’dır. 30 milyon yıl önceki patlamaları sayesinde Kapadokya’nın oluşmasını sağlayan Erciyes (3917m) sönmüş bir volkan.

Erimeyen kar nedeniyle olsa gerek, Hititler ona Beyaz Dağ anlamına gelen bir isim takmışlar. Harkasos toz karı, zorlu tırmanış rotaları, zengin florası, faunası ve yayları ile kayak meraklıların, sporcuların, doğa aşıklarının ve macera tutkunlarının her mevsim akınına uğrayan Erciyes  Dağı sunduğu konforlu konaklama imkanları sayesinde de güzel bir Erciyes tatili vaat ediyor.

Karavan tutkunlarını sevindirecek haber!

Türkiye’de dağcılık ve buzul tırmanışları için profesyonel sporcular tarafından en çok tercih edilen dağlardan Erciyes, yüksek kar kalitesine sahip dünyada sayılı yerlerden biri olma özelliği ile de kayak merkezi olarak ön plana çıkıyor. Kayseri’nin simgesi olan Erciyes, Türkiye’nin son yıllarda önem kazanan kış sporları merkezinden birisidir.

Erciyes Dağı’nda kış sporları yanında dağcılık ve yürüyüş turizmi imkanları bulunmaktadır. Ayrıca yaz aktivitesini artıran trekking turları düzenlenmektedir. Kayseri Niğde arasında olan göller bölgesinden Kapuzbaşı Şelalelerine kadar trekking parkuru yürüyüş severlerinin en güzel rotalarından birisidir.

Karavan tutkunlarını sevindirecek haber!