Tüm tesislerde İsrail'e boykot kararı

İsrail'in Filistin'e hain saldırıları sürerken Kayseri Belediyelerinden Filistin'e destek açıklaması geldi. Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

Tüm tesislerde İsrail'e boykot kararı
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı, İsrail'in "Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlerine yönelik sürekli ihlallerine karşılık verme” gerekçesiyle kapsamlı saldırı düzenlerken, İsrail ordusu da Gazze Şeridi'ne yoğun hava bombardımanı başlattı.
İsrail, Gazze'den düzenlenen saldırılarda 315’i asker 1400'den fazla İsraillinin öldüğünü, 5 bin 132 kişinin yaralandığını duyurdu.

İsrail’e göre 31 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ndeki çatışmalarda ölen asker sayısı 23’e yükselirken, Kassam Tugayları'nın elinde 242 İsrailli esir bulunuyor. İşgal altındaki Batı Şeria’da da bir İsrail askeri öldü.

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığına göre, İsrail'in saldırılarda 3 bin 760'ı çocuk, 2 bin 326'sı kadın olmak üzere 9 bin 61 Filistinli öldürüldü, en az 32 bin kişi yaralandı.

Tüm tesislerde İsrail'e boykot kararı

Batı Şeria ve Kudüs’te İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimciler, 143 Filistinliyi öldürdü.
Gazze'de binlerce yaralı ile sivilin bulunduğu en büyük sağlık tesisi olan Şifa Hastanesini de hedef gösteren İsrail ordusu, El-Ehli Baptist ve Türk-Filistin Dostluk hastanelerini vurdu, tahliyeye zorladığı Filistin Kızılayı'na bağlı Kudüs ve Endonezya hastanelerinin çevresini bombaladı.

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim'den bu yana yaşanan çatışmalarda 55 Hizbullah mensubu ile 4 İsrail askeri öldü. Çatışmaların 26. Gününde Filistin’den acı haberler gelmeye devam ediyor. 

Belediyeler harekete geçti
Kayseri Belediyeleride Filistin’e sessiz kalmadı. Melikgazi ve Kocasinan Belediyesi, “İsrail’in karşısındayız” mesajı verdi. Belediyeler tesislerinde İsrail ürünlerini satmayacaklarını duyurdu. 
Melikgazi Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, “Melikgazi Belediyesi olarak Filistin'in yanında, katil İsrail’in karşısındayız.  İşgalci ve zalim İsrail’in ülkemizde satmış olduğu tüm ürünleri boykot ediyoruz. Melikgazi Belediyemize ait tüm tesislerde İsrail'e ait markalar  satılmamakta ve kullanılmamaktadır. Siz değerli vatandaşlarımızı da bu boykot kampanyasına destek vermeye davet ediyoruz.” denildi. 

Tüm tesislerde İsrail'e boykot kararı

Bir paylaşım da Kocasinan Belediyesinden geldi. Kocasinan Belediyesi, “Tesislerimizde İsrail menşeili hiç bri ürün satılmamaktadır” ifadelerine yer verdi. 

Tüm tesislerde İsrail'e boykot kararı