TÜİK açıkladı! Kayseri de listede

TÜİK 2024 Mayıs dönemi iller konut satış istatistiklerini paylaştı. Listede Kayseri'de yerini aldı. Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

TÜİK açıkladı! Kayseri de listede
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Mayıs ayı iller konut satış istatistiklerini paylaştı. Türkiye genelinde Mayıs ayında 110 bin 588 konut satıldı. Türkiye genelinde konut satışları Mayıs ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %2,4 azalarak 110 bin 588 oldu. Konut satış sayısının en fazla olduğu iller sırasıyla 18 bin 814 ile İstanbul, 9 bin 861 ile Ankara ve 6 bin 306 ile Antalya olurken, en az olduğu iller sırasıyla 37 ile Bayburt, 46 ile Ardahan ve 60 ile Hakkari oldu.

TÜİK verilerine göre Kayseri’de listede yerini aldı. En çok konut satışının gerçekleştiği iller, ipotekli satış türü kaydında en çok sayıda el değiştirme yapan iller ve diğer türde satışların en yüksek olduğu illerin açıklandı listede Kayseri’de bulundu. 

Buna göre en çok sayıda konut satışının gerçekleştiği iller; İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Bursa, Mersin, Gaziantep, Balıkesir, Tekirdağ, Adana, Konya, Kocaeli, Kayseri, Şanlıurfa, Aydın, Samsun, Sakarya, Diyarbakır, Manisa, Eskişehir, Muğla, Denizli, Yalova, Hatay, Çanakkale, Kahramanmaraş, Elazığ, Mardin, Erzurum, Afyonkarahisar oldu. 

Yine ipotekli satış türü kaydında en çok sayıda el değiştirme; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Tekirdağ, Kocaeli, Antalya, Gaziantep, Manisa, Kayseri, Denizli, Mersin, Samsun, Eskişehir, Adana, Balıkesir, Diyarbakır, Aydın, Konya, Sakarya, Çanakkale, Muğla, Ordu, Erzurum, Kırıkkale

Diğer türde satışların en yüksek olduğu iller; İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Bursa, Mersin, Gaziantep, Balıkesir, Adana, Konya, Tekirdağ, Kocaeli, Şanlıurfa, Kayseri, Aydın, Sakarya, Samsun, Diyarbakır, Manisa, Eskişehir, Muğla, Yalova, Denizli, Hatay, Elazığ, Mardin, Kahramanmaraş, Çanakkale, Erzurum, Afyonkarahisar oldu.