TOGG'la şehir turu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Türkiye'nin yerli ve milli aracı TOGG'la şehir turuna çıktı. Gençlerle de bir araya gelen Başkan Büyükkılıç, o anları sosyal medya hesabından paylaştı.

TOGG'la şehir turu
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Türkiye’nin yerli aracı TOGG geçtiğimiz günlerde Kayseri’de görücüye çıkmıştı. Kayseri’de sergilenen araç vatandaşlar tarafından da hayli beğenildi. 

TOGG'la şehir turu

Öte yandan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, örnek teşkil etmesi için 16 ilçe belediye başkanlarının yerli ve milli otomobil TOGG’u hizmet aracı olarak kullanması için Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nden talepte bulunacaklarını söylemişti. O talep karşılıksız kalmadı Başkan Büyükkılıç’ın yeni makam aracı TOGG oldu. 38 adet TOGG’dan Kapadokya rengi olarak belirlenen 38 KB 154 plakalı TOGG’un Büyükşehir Belediyesi’ne ulaşmasıyla direksiyon başına geçen Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, bu sevinci öğrencilerle paylaşarak şehir turu yaptı. Başkan Büyükkılıç, TOGG direksiyonunda seyir halindeyken yolda rastladığı öğrencilerden Mehmet Yağız Gencer, Ahmet Hakan Özkan ve Enes Balcı ismindeki lise öğrencilerini, TOGG’a binmeleri için davet etti. Davete, sevinen gençler de heyecanla Başkan Büyükkılıç’ın TOGG deneyimine eşlik etti.
 

TOGG'la şehir turuBÜYÜKKILIÇ VE TOGG ALKIŞLARLA KARŞILANDI
Şehir turunu Anadolu Harikalar Diyarı’ndaki programına giderek tamamlayan ve TOGG’un gelişini korna çalarak ve ‘Recep Tayyip Erdoğan’ diyerek duyuran Büyükkılıç, burada alkışlarla karşılandı. Şehir turu yaptırdığı öğrencilerle TOGG önünde fotoğraf çekinen Büyükkılıç, öğrencilerin görüşlerini sordu.
 

ÖĞRENCİLERDEN BÜYÜKKILIÇ’A TEŞEKKÜR
TOGG önünde fotoğraf çekinen ve Başkan Büyükkılıç’ın görüşlerini sorduğu öğrenciler, “Jet gibi. Güzel araba çok teknolojik yapmışlar. Mükemmel geçekten, çok güzel. Biz ışıklarda gördük arabayı. Dedik TOGG değil mi? Ondan sonra tam giderken böyle baktık arabaya, bizim yanımızda durdu zaten, bizi aldı sağ olsun” diyerek Büyükkılıç’a teşekkür ettiler.

TOGG'la şehir turu