'Ticareti giderek daralan bir kent haline getirildik'

İYİ Parti Milletvekili Adayı İlker Sungur, Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mehmet Yalçın ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti. Burada konuşan Sungur, 'Kayseri Organize Sanayi Bölgesi ve Mersin Limanı arasında demiryolu ağı kuracağız.' dedi.

'Ticareti giderek daralan bir kent haline getirildik'
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

İyi Parti Kayseri Milletvekili Adayı İlker, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçın ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. Sungur, OSB yöneticilerinden sanayicilerin sorunları ve çözüm önerileri hakkında detaylı bilgi aldı. 

Burada konuşan Sungur, “Kayseri Organize Sanayi Bölgesi ve Mersin Limanı arasında demiryolu ağı kuracağız. Bu projemiz, Kayseri ekonomisine büyük canlılık getirecek, üretim artacak, Kayseri’nin kapısını bütün dünyaya açılacak, böylece, Kayseri daha da büyüyecek, daha da gelişecek, Kayseri kalkınacak, işsizlik sona erecek, uluslararası yatırımcıların Kayseri’ye olan ilgisi artacak ve Kayseri Anadolu’nun yıldızı olarak parlayacak. Kurulacak Lojistik merkez ile sanayicimizin önündeki tüm engelleri kaldıracağız.” dedi. 
Kayseri sanayisinin, Türkiye’nin ihracatına büyük katkı sağladığını ve Kayserili sanayicilerin hangi zorluklar içinde üretim yaptıklarını çok iyi bildiğini söyleyen İlker Sungur, bu sorunların çözümü ve ihracatın artırılması için göreve hazır olduğunu kaydetti.  Sungur, “Kayseri, Türkiye’de cari açık vermeyen tek şehirdir. Türkiye’nin cari açığı her geçen gün büyürken, Kayseri yerli kaynakları kullanarak ihracat yapmakta, cari fazla vermektedir. Türkiye, üreterek kazanacak. Kayserili sanayici, yıllardan beri üretmekte, alın teri dökmektedir. Peki, bu çabanın karşılığını yeterince alabiliyor muyuz? Buna, kimse ‘Evet’ diyemez.  Hızlı tren unutulmuş, otoban uğramamış, ticaret yollarının arasında kalmış, sıkışmış, ticareti giderek daralan bir kent haline getirildik. Kayseri her alanda yalnızlaştırılmış durumda. Bu çemberi sanayicimizi destekleyerek kıracağız. Benim en projelerimden birisi, belki de en önemlisi, Kayseri ile dünya ülkeleri arasında köprü olacak, sanayicimizin, dış pazarlara ulaşmasını kolayca sağlayacak Kayseri OSB, Kayseri Serbest Bölge ile Mersin Limanı arasında bir demiryolu ağı kurmak ve Kayseri’yi bu yolla dünyaya açmaktır. Bu konuda sanayicilerimizden destek bekliyorum” ifadelerini kullandı. 

İyi Parti Adayı Sungur, “Sanayicimizin derdi. Benim derdim.  Kayseri OSB’nin teşvik ve yeni desteklerle güçlendirilmesi gerekiyor. İYİ Parti’nin güçlü ekonomik kadroları tüm sorunlarınızın üstesinden gelecek güçte ve yapıdadır. Bizlere güvenin” diye konuştu. 
Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mehmet Yalçın, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi ve sanayicilerin sorunlarını yakından bilen bir adayı konuk etmekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi.  Başkan Yalçın, “Sayın Sungur’un projeleri ve düşünceleri bizleri umutlandırdı. Sanayicinin sorunlarını bilen genç bir vekilimizin olması, Kayseri sanayisi için bir şans olacaktır. Kendisine başarılar dilerim” ifadelerine yer verdi.