Temeli Altınoluk'ta atıldı: İçinde yok yok

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan Altınoluk Sosyal Yaşam Merkezi'nin temeli düzenlenen törenle atıldı. Açılışta konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 36 tane sosyal yaşam merkezi, 12 tane kütüphane, 92 adet sosyal tesis, 45 kurs merkezi ve 26 yüzme havuzunu hizmete sunduklarını ifade etti. Ayrıntılar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız haber bülteninde…

Temeli Altınoluk'ta atıldı: İçinde yok yok
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Büyükşehir Belediyesi tarafından Altınoluk Mahallesi’nde yapılacak olan Altınoluk Sosyal Yaşam Merkezi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı. Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’in yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, İlçe belediye başkanları, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, protokol mensupları ve vatandaşların katıldığı açılış töreninde konuşan Altınoluk Mahalle Muhtarı Hayriye Çevrim, tesisin Altınoluk’a kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. 

Temeli Altınoluk'ta atıldı: İçinde yok yok
“Kayseri'de belediye Olarak sürekli temel atıyoruz. Sürekli açılışlar yapıyoruz. Cenabı Allah bunların devamını da nasip etsin” diyen Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu da konuşmasında Türkiye’de belediyeler tarafından en çok yatırım yapılan ilin Kayseri olduğunu öne sürdü.  Palancıoğlu, “Çünkü yüzde elliye yakın bütçemizi yatırıma sevk ediyoruz. Bu nedenle de muhtarlarımızla el ele bu tür projeleri hayata geçirmek bizleri mutlu ediyor. Sayın valimize teşekkür ediyoruz. Hakikaten Kayseri'ye geldiği günden itibaren yüzlerimiz gülüyor. Bütün projelere destek veriyor. Kayseri'nin meselelerine sahip çıkıyor. Cenabı Allah bunları daim eylesin. Birlik, beraberlik içerisinde çalışmayı nasip eylesin. Tabii bu güzel günlerde içimizi yakan Gazze'deki insanlık dramı. Cenabı Allah Gazze'deki, Filistin'deki Müslüman kardeşlerimize yardım eylesin. Tüm Avrupa'nın, Amerika'nın, bütün dünyanın gözlerini kapatıp üç maymunu oynadığı ve oradaki masum sivillerin, çocukların, kadınların ölmesine herhangi bir sesleri çıkmaması, dur dememelerini biz boykot ediyoruz. İsrail ürünlerini boykot ediyoruz. Cenabı Allah birlik, beraberlik içerisinde, büyük Türkiye'nin, güçlü Türkiye'nin devamını nasip eylesin. Ben tekrar burada temenni atacağımız sosyal tesisin hayırlara vesile olmasını, kazasız, belasız bitmesini Cenabı Allah nice niyaz ediyorum. Değerli büyükşehir belediye başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” diye konuştu. 
Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin ve ilçe belediyelerinin yatırımdan yatırıma koştuğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, da konuşmasında şu görüşleri dile getirdi: “Cenabı Allah  hayırlı hizmetlere vesile kılsın. Mahcup etmesin diyorum. Bu arada Kayserimizi bizi seven, güvenen ve gerçekten bu hizmet fırsatını veren güzel insanlarla da ayrıca dua ediyorum. Hayırseverliğiyle anılan bu güzel şehrin ne kadar güzel bir şehir… 5 tane üniversitesiyle, 4 tane organizesiyle bir serbest bölgesiyle adeta turizmin, kültürün, sporun, sosyal alanların, ticaretin merkezi olan Erciyes Kayak Merkezimiz gibi bir değerin hemen eteğinde olan bu güzel şehrimizi de sahiplenme konusunda hepimiz özen göstermeliyiz…”

Temeli Altınoluk'ta atıldı: İçinde yok yok
Merkez ve taşradaki hizmetler arasında ayrım yapmadıklarını ifade eden Büyükkılıç, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “36 tane sosyal yaşam merkezi, 12 tane kütüphane, 92 adet sosyal tesis, 45 kurs merkezi ve 26 yüzme havuzunumuz. Hem merkez hem taşrasıyla… 
Allah'a şükür hiçbir ilçemiz diyemez ki, Kayseri'mize şu var, bizde yok. Taşrayı özellikle kastediyorum. O açıdan taşrasıyla, merkeziyle bir bütün… Bugün burada yapacağımız bu tesisimiz de sizlerin de burada takip ettiği gibi hakikaten Melikgazi’mizin Altınoluk semtine, ilçesine, ilçemizin bu semtine ve diğer mahallelerine de hizmet edecek şekilde sosyal yaşam merkezi anlayışı içerisinde bay ve bayan yüzme havuzlarıyla, fitness salonlarıyla, spor salonlarıyla, saunasıyla, buhar odalarıyla, eğitim ve sosyal faaliyetlere hizmet edecek bölümleriyle, derslik atölyeleriyle, bilgisayar odalarıyla, kütüphaneleriyle kafeteryası gibi birçok birimi bünyesinde barındırırken, çocuk kütüphanesi ayrıca yer alacak. Diyetisyeni, sağlık odası, idari ofisi, mescidi, duş imkanları da dahil olmak üzere adeta bir yaşam merkezi oluşturacak…”

Temeli Altınoluk'ta atıldı: İçinde yok yok
Vali Gökmen Çiçek ise konuşmasında Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a teşekkür ederek, “Çünkü bu yaşam merkezlerini aynı zamanda inanın bizim her türlü mücadelemizde yanımızda, eğitimde yanımızda, eğitimdeki başarılarımızda, her şeyde yanımızda. Ve bu kentte, mahallelilerde kurulan bu tesisler bizleri çok mutlu ediyor. Ben duyarlılığından dolayı büyükşehir belediye başkanı ve ekibine teşekkür ediyor, alkışlıyorum” diye konuştu.