Tavan çılgınlığına dönen halk arzlarda bu hafta 3 şirket talep toplayacak

Tüm yurtta olduğu gibi Kayseri'de vatandaşlarında ilgisini çeken halka arzlarda SPK'dan onay olan 3 şirket bu hafta borsada işlem görmek için talep toplayacak. Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde…

Tavan çılgınlığına dönen halk arzlarda bu hafta 3 şirket talep toplayacak
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Son dönemlerin en popüler yatırımlarından olan borsada halka arz olan şirketlerin halka arzına katılma furyasına Kayserili vatandaşlarında ilgisi artmaya başladı.
Özellikle haziran ayından itibaren borsada halka arz olmaya başlayan şirketlerin tavan tavan seriler şeklinde yükselmesiyle vatandaşların ilgisini çeken halka arzlarda en az 2 tavan serisi ile Katılımevim en fazla 15 tavan serisi ile İzdemir Enerji oldu. 19 TL’den halka arz olan şirket 78.95 TL fiyatı gördü. 
Borsada işleme başlamasıyla şirketlerin tavan tavan gitmesiyle  tavan çılgınlığına dönen halka arzlarda bu hafta 3 şirket halk arz için SPK’dan onay aldı ve bu hafta talep toplamaya başlayacaklar.
Reeder Teknoloji San. ve Tic. A.Ş., Hat-San Gemi İnşaa Bakım Onarım Deniz Nakliyat San. ve Tic. A.Ş., Adra Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. şirketleri Yıldız Pazar’da işlem görmek için bu hafta talep toplayacaklar.
Reeder Teknoloji San. ve Tic. A.Ş. 13 – 14 – 15 Eylül tarihleri arasında 9,30 TL’den bireysel eşit dağıtımla halk arz olmak için talep toplayacak. Şirketin halka arz büyüklüğü 2 Milyar TL olması bekleniyor. Katılım endeksine uygun değil.
Hat-San Gemi İnşaa Bakım Onarım Deniz Nakliyat San. ve Tic. A.Ş., 14 -15 Eylül  tarihleri arasında 22,60 TL’den bireysel eşit dağıtımla halk arz olmak için talep toplayacak. Şirketin halka arz büyüklüğü 1 Milyar TL olması bekleniyor. Katılım endeksine uygun.
Adra Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. 14 -15 Eylül  tarihleri arasında 22,66 TL’den tamamı eşit dağıtımla halk arz olmak için talep toplayacak. Şirketin halka arz büyüklüğü 1.6 Milyar TL olması bekleniyor. Katılım endeksine uygun.