Talas'ta şehit yakınlarıyla anlamlı buluşma

Talas'ta şehit yakınlarıyla anlamlı buluşma
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Talas Belediyesince 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen kahvaltılı programda ilçedeki şehit eşleri ve yakını kadınlarla bir araya gelinerek sonrasında şehitler için fidan dikildi ve fidanlara isimlikler takıldı.
Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, kadın denildiğinde aklına ilk şehit eşleri ve anneleri geldiğini belirterek, “Bugün Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir araya geldik. Öncelikle gününüzü tebrik ediyorum. Kadınlar ve annelerle ilgili bir gün olduğu zaman aklıma ilk siz geliyorsunuz. Allah sizlerden razı olsun, Rabbim sabrınızı artırsın. Eş olmak zor. Anne hakkı hiç ödenmez.” dedi.
Başkan Palancıoğlu, birlik ve beraberliğin sürmesinde kadınların önemine dikkat çekerek, “Biz her zaman sizlerin emrinde ve yanınızdayız. TOKİ bölgesine şehitlerimizin adına fidan diktik. İnşallah bundan sonra ağaçların bakımı sizlerde. Bu yaz güzel bir park yapacağız ve parka Şehitler Parkı ismini vereceğiz. İnşallah bu parkımızda kandil, ramazan ve bayramlarda hep beraber toplanacağız. Hatimler yapıp şehitlerimizi anacağız. Rabbim mekanlarını cennet eylesin.” ifadelerini kullandı.
İlçe Kaymakamı Zekeriya Güney ise, Talas Belediyesi vesilesiyle şehit eşleri ve anneleriyle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Biz bugün burada sizlere karşı konuşabiliyorsak şehitlerimizin sayesindedir. Onların aziz hatıralarına sahip çıkmak için herkes görevini en iyi şekilde yapmalıdır.” diye konuştu.
Konuşmaların ardından yapılan kahvaltıdan sonra fidan dikimine geçildi. TOKİ Bölgesindeki alana ilçede şehit düşen 58 asker ve polis adına dualar edilerek fidan dikildi. Fidanlara şehitlerin isimleri asıldı.