Talas'ta 100. yıl etkinlikleri

30 Ağustos Zafer Bayramı, Talas Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Festival Talas 100. Yıl Etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen programda yamaç paraşütü ve model uçak gösterileri renkli anlar yaşattı. Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırlanan Kayseri haber bültenimizde...

Talas'ta 100. yıl etkinlikleri
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

30 Ağustos Zafer Bayramı, Talas Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerle bambaşka bir coşkuyla kutlandı. 

Talas Belediyesi, yine farklı bir bayram coşkusuna ev sahipliği yaptı. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde düzenlenen program Kayserililerin uzun süre hafızalarından silinmeyecek düzeydeydi. Yamaç Paraşütü İniş Alanında gün boyu süren etkinliklerde ilk olarak yamaç paraşütü gösterileri gerçekleştirildi. Ali Dağı’ndan uçuş yapan paraşütçüler, Türk bayraklarıyla gökyüzünde rengarenk görüntüler oluşturdu. Ardından Talas Havacılık Kulübü’nün gerçekleştirdiği ‘Zafer Uçuşu’ model uçak şovu büyük küçük her yaştan vatandaştan alkış aldı. Üç semavi dine mensup 200 kişiden oluşan koronun 7 üyesinin depremde hayatını kaybettiğini belirten şef Yılmaz Özfırat, kendilerine sahip çıkan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a teşekkür etti.

'Tüm ülke öldük ancak bazılarımız gömüldü'

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da sözün bittiği yerde olduklarını ifade ederek; “Acınız acımızdır. Depremde tüm Türkiye öldü ama bazılarımız gömüldü. Sayın valimiz koordinatör olarak çok önemli hizmetlerde bulundu. Büyükşehir Belediye Başkanımız ağabey olarak 16 ilçenin başında ve halen desteklerimizi sürdürüyoruz. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın. Bu vesileyle Zafer Bayramımız kutlu olsun” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ise, bütün koro ekibini bağrına bastığını anlatarak, “Acılarınızı paylaşıyoruz. Kayserimize hoş geldiniz. Cenabı Allah birliğimizi beraberliğimizi bozmasın temennisinde bulunuyoruz. Zafer Bayramınızı tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Antakya Medeniyetler Korosu, birbirinden güzel kasideler, türküler, uzun havalar ve sevilen şarkılarla alandakilere muhteşem bir gece yaşattı. Konser, protokol üyelerinin sahneye çıkarak ellerinde Türk bayraklarıyla ‘Bir Başkadır Benim Memleketim’ şarkısını koro ve alandakilerle birlikte söylemesiyle sona erdi.

Talas'ta 100. yıl etkinlikleri
Talas'ta 100. yıl etkinlikleri
Talas'ta 100. yıl etkinlikleri
Talas'ta 100. yıl etkinlikleri