Talas Belediyesinden intihar olayına ilişkin açıklama

Kayseri'nin Talas ilçesinde dün akşam saatlerinde yaşanan intihar vakasının yankıları sürerken Talas Belediyesi tarafından mevcut konuya ilişkin açıklama geldi. Detaylar Kayseri Olay'ın Kayseri haberinde.

Talas Belediyesinden intihar olayına ilişkin açıklama
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri’nin Talas ilçesinde bulunan kurban kesim alanında dün meydana gelen olayda iddiaya göre A.B. isimli bir şahıs kurban eti alamadı. Bu sebeple bunalıma giren şahıs kendisini elektrik direğine asmaya çalıştı. Durumun fark edilmesi üzerine kasaplar tarafından ip kesilerek A.B. kurtarıldı. 

İddiaların ardı arkası kesilmezken Talas Belediye tarafından konuya ilişkin bir açıklama geldi. Belediye, ortaya çıkan bilgi kirliliği ve kamuoyunu yanıltıcı haberler nedeniyle bir açıklama yapılmasının zorunla hale geldiğini söyledi. 

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı; 

 “Öncelikle bilinmelidir ki A.B isimli vatandaşa zabıtaların her hangi bir müdahalesi söz konusu olmamıştır. Psikolojik tedavi gördüğü anlaşılan şahsın yapmış olduğu intihar girişimi, kamuoyuna yanlış aksettirilmiş ve yurt çapında bilgi kirliliği yaşanmasına neden olmuştur. 

Vatandaşın gerçekleştirmiş olduğu teşebbüsün zabıta müdahalesine dayandırılması, sansasyonel sonuç elde etme hedefinden başka bir amaç taşımamaktadır. 

Öte yandan intihar girişiminde bulunan vatandaşa Talas Belediyesi ve Talas Kaymakamlığı tarafından kurban eti ve iaşe kolisi yardımında bulunulmuştur. 

Yıl boyunca yaklaşık 200 aileye günlük olarak ekmek ve yemek yardımı yapılan aşevinden bayram süresince de ihtiyaç sahibi ailelere kurban eti verilmektedir. 

Sosyal yardım hizmetlerinin üst noktada olduğu Talas’ta ihtiyaç sahibi ailelerin sıcak yemek ve ekmek ihtiyaçlarının yanı sıra iaşe, yakacak, giyim vs. gibi en temel gereksinimleri de düzenli olarak karşılanmaktadır.”