Suç duyurusunda bulundular: Pervasızca harcama yapılıyor!

Erciyes Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi üyeleri, Başkan Ercan Sarıkaya hakkında suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusunda bulundular: Pervasızca harcama yapılıyor!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri Adliyesi önünde toplanan bazı Erciyes Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi üyeleri, Başkan Ercan Sarıkaya ile ilgili iddiaları gündeme taşıdı.
“KOOPERATİF ZARARA UĞRATILMIŞTIR, PERVASIZCA HARCAMA YAPILIYOR”
Şikayetçi üyeler adına açıklama yapan Vedat Bayram, “Esnafımız yıllarca mücadele edip buralarda mülk sahibi olma hayali ile bu kooperatife üye olmuşlardır. Fakat ne yazık ki başımıza geçirdiğimiz maaşını bizlerin ödediği kooperatif başkanı ve yönetiminin pervasızca yapmış olduğu harcamalar yanlış yönetimlerden ve iyi niyetli yapılmayan aracı şirket sözleşmelerden dolayı kooperatifimiz ve ortakları zor durumda bırakılmış ve bu Kooperatif yıllarca zarara uğratılmıştır. Bu konuda aylarca yapmış olduğumuz istişareler neticesinde yönetime defalarca sözlü ve yazılı olarak dile getirdiğimiz halde bu konuda yönetim hiçbir adım atmamıştır.  Şeffaf bir yönetim organizasyonu oluşturma taleplerimiz hiç kâle alınmayıp maalesef şeffaflığı bırakın basit şekilde sorduğumuz bilançolara gelir gider tablolarına bile  cevap vermeyip  bu kooperatifin gerçek sahipleri olan bizleri  muhatap almamışlardır. Gelir giderlerimizi sorduğumuzda hiçbir muhatap bulamadık. Devamlı dolambaçlı yollarla biz üyeleri oyalayıp hiçbir veriyi bizlerle paylaşmadılar” diye konuştu.
“KRİTİK NOKTALARA AKRABALARINI GETİRDİ”
Başkan Ercan Sarıkaya’nın kooperatifin kritik noktalarında akrabalarını getirdiğini öne süren Vedat Bayram, “Kooperatif kanununa aykırı olduğu halde Kooperatif başkanı Ercan Sarıkaya'nın kooperatif muhasebe biriminin başına geçirdiği ve Mali Müşavir belgesi olmadığı halde buradaki tuttuğu kaynı Uğur Çavuş’un istifa etmesi gerektiğini buradaki tutulan hesapların karmaşıklığının sebebi olduğunu söylememize rağmen ne Uğur Çavuş ne de Başkan Ercan Sarıkaya görevi bırakmadı. Kooperatifi kendi arka bahçesi haline getirip kooperatifin kritik noktalarında akrabalarını çalıştırmaktadır” dedi.
Suç duyurusunda bulundular: Pervasızca harcama yapılıyor!
“DAHA FAZLA ZARAR VERMEDEN GÖREVDEN ALINMASINI TALEP EDİYORUZ”
Bayram, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: Başkan Ercan Sarıkaya’nın hakkında açılmış davalar, bunca iddialar ve ithamlar varken başkanlık görevini sürdürmesi ahlaki ve etik olmadığını değerlendiriyor, hakkındaki davalar sonuçlanıncaya ve aklanıncaya kadar kooperatife daha fazla zarar vermeden bir an önce görevden alınması amacıyla Cumhuriyet Başsavcılığına kooperatif üyeleri olarak başvuru yapıp hakkında bulunan dava ve kovuşturmaya şikayetlerimizin de eklenmesini talep edeceğiz. Buradan tekrar belirtmek istiyorum ki bizler bu kooperatifin feshedilmesi için mücadele edip en kısa sürede feshedilmesini sağlayıp tapularımızı almak için çaba göstereceğiz. Bu kooperatifte artık başkanlık yarışı istemiyoruz. Buraya başkan veya müdür olmak gibi bir gayemizde yok sadece kooperatifi bu çıkmazdan kurtarıp malımıza sahip çıkacağız ve şehrimize yakışır bir ticaret anlayışıyla ticaretimizi yapıp şehrimize ve ülkemize hizmet edeceğiz.”

 

Başkan hakkında Savcılığa başvurdular! O dilekçeye Başkan da imza attı! Ayrıtılar için TIKLAYIN