Sivas'a yıldırım düştü, Yozgat'ı dolu vurdu, Nevşehir'i sel aldı

Nevşehir'in Kaymaklı kasabasında, şiddetli yağışların ardından meydana gelen selden dolayı Nevşehir Niğde yolu kısa süreli trafiğe kapanırken, tarım arazileri de sular altında kaldı. Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırlanan Kayseri haber bülteninde…

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Sivas'a yıldırım düştü, Yozgat'ı dolu vurdu, Nevşehir'i sel aldı

Kayseri ve çevre illerde etkili olan sağanak yağışlar komşu iller Yozgat, Sivas ve Nevşehir'de de etkisini gösterdi. Yozgat'ta dolu yağarken Sivas Cumhuriyet Üniversitesine yıldırım düştü. Nevşehir ilinde ise sel Nevşehir- Niğde yolunu kapattı tarım arazileri sular altında kaldı.

Sivas'a yıldırım düştü, Yozgat'ı dolu vurdu, Nevşehir'i sel aldı

Nevşehir merkez ilçeye bağlı Kaymaklı kasabasında, şiddetli yağışların ardından meydana gelen selden dolayı Nevşehir Niğde yolu kısa süreli trafiğe kapanırken, tarım arazileri de sular altında kaldı.

Akşam saatlerinde etkili olan şiddetli yağışların ardından meydana gelen selden dolayı yol trafiğe kapatıldı. Yolda çok sayıda araç mahsur kaldı. Sel sebebiyle yol üzerinde bulunan bazı dükkanları da sel suları bastı.

Kaymaklı beldesinde aniden bastıran ve etkili olan sağanak yağışlar sele neden oldu. Sel dolayısıyla Nevşehir Niğde karayolu geçici süre ile trafiğe kapatıldı. Sel sularının vurduğu bir tır yan yatarken, sel sularının gücüne dayanamayan bazı yollarda göçükler meydana geldi. Çarşı merkezinde bazı iş yerlerini su bastı.

Kaymaklı ile birlikte Ürgüp ilçesine Mazı ve Güneyce köylerinde de sel etkili oldu. Ekili alanlar sular altında kaldı.