Sığacık Otellerini Neden Seçmeliyiz?

İzmir'in Seferihisar ilçesine bağı şirin bir kasaba olan Sığacık özelikle kalabalıktan uzak bir yerde kafalarını dinlemek isteyen kişilerin en çok tercih ettikleri yerlerden biridir.

Sığacık Otellerini Neden Seçmeliyiz?
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Yaz aylarının gelmesi ile herkesi bir tatil telaşı aldı. Artık herkes bütçesine göre farklı seçimler yaparak keyifli bir tatil yapmak istiyor. Bunun için ise sürekli olarak farklı tatil yerleri hakkında araştırmalar yapıyorlar. Sizde bu kişilerden biri olabilirsiniz. Uzun araştırmalar ile rahat ve huzurlu bir şekilde tatil yapabileceğiniz bir yer arıyorsanız o zaman Sığacık sizin için doğru bir seçim olabilir. Farklı büyüklükler de birçok konaklama tesisinin yer aldığı bu bölge sessiz ve sakin bir yerleşim yeri olması ile biliniyor. Özellikle herkesten uzak stressiz ve keyifli bir tatil yapmak isteyen kişiler için her zaman en çok önerilen yerlerden biridir.

Sığacık’ta Her Şeyden Uzak Huzurlu Bir Tatil

İzmir’in Seferihisar ilçesine bağı şirin bir kasaba olan Sığacık özelikle kalabalıktan uzak bir yerde kafalarını dinlemek isteyen kişilerin en çok tercih ettikleri yerlerden biridir. Huzurlu bir günlük yaşama sahip olan kasaba sakinliği ile bilinir. Kasaba genelinde birçok farklı yerde kurulan pansiyonlar ve oteller sayesinde herkes bütçesine göre tatil planları yapabiliyorlar. Yoğun geçen senenin tüm yorgunluğunu atmak isteyen kişiler gibi sizde dilediğiniz zaman Sığacık otellerini tercih edebilirsiniz.

Sadece doğanın güzelliği ve temiz havanın keyfini çıkarabileceğiniz bir yer olduğu için mutlaka bu kasaba da yer alan tüm otelleri araştırmalı ve listenizde de mutlaka Sığacık bölgesini eklemelisiniz. Gündüz denize girip serinleyebilir akşamları ise sakin sokaklarda veya sahil şeridinde gezintiye çıkabilirsiniz. Özellikle Kaleiçi bölgesinde yer alan pansiyonlarda kalırken düzenli olarak yapılan kültür turlarına da katılabilirsiniz. Sığacık tatili yaparken gezip görebileceğiniz yerler şunlardır;

 1. Teos Antik Kenti
 2. Sığacık Kaleiçi
 3. Sığacık Kalesi
 4. Sığacık Pazarı
 5. Teos Marina
 6. Doğa Okulu
 7. Akkum Plajı
 8. Akvaryum Plajı

Sığacık’ta Nerede Kalabilirsiniz?

Herkese göre farklı konaklama tesislerinin yer aldığı Sığacık sizin içinde çok farklı seçenekler sunabilir. Dilediğiniz gibi bir tatil yapmanız için bölgeye gitmeden orada yer alan otelleri araştırmalı ve her türlü detayı bilmelisiniz. Bu sayede ilk seferinde en doğru seçimi yapabilirsiniz. Sığacık bölgesinde kalınabilecek oteller şunlardır;

 • Royal Teos Thermal Resort Clinic & Spa
 • Labranda Lebedos
 • Royal Nas Resort
 • Maya Bistro Hotel Beach
 • Port Sığacık
 • Sığacık Cardenya Buti Otel
 • Novacitrus Otel

Her zaman sessizliğin ve huzurun adresi olarak gösterilen Sığacık İzmir gibi kalabalık bir şehirde stresten uzaklaşmak için mükemmel bir adrestir. Herkesin aradığını bulabildiği bu küçük ve şirin belde özellikle yaz aylarında çok yoğun ilgi görebiliyor. Bu sebeple burada kalmak istediğinizde yerinizi ayırtmak için acele etmelisiniz. Size uygun farklı Sığacık otelleri veya pansiyonları hakkında araştırma yaparken hizmetler, konum veya fiyatlar gibi konulara çok dikkat etmelisiniz.