Şiddet, hakaret, tehdit... Kayserili gazeteciden şok iddialar!

Kayserili Gazeteci Nagehan Alçı, bir kez daha özel hayatıyla gündeme geldi. Alçı, eski eşi ile ilgili gündeme bomba gibi düşen iddialarda bulundu. Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

Şiddet, hakaret, tehdit... Kayserili gazeteciden şok iddialar!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Geçtiğimiz yıl ekim ayında meslektaşı Rasim Ozan Kütahyalı ile 13 yıllık evlilikleri noktalayan Kayserili Gazeteci Nagehan Alçı, gündeme bomba gibi düşecek iddialarda bulundu. ‘Artık susmayacağım’ diyen ünlü isim evliliği süresince ekonomik, psikolojik ve fiziksel şiddet gördüğünü bu şiddetlerin boşanmanın ardından da devam ettiğini iddia etti. 

Evliliği boyunca çocuklarının etkilenmemesi için sustuğunu söyleyen Alçı, maruz kaldığı şiddetten kardeşi ve avukatı dışında kimsenin haberi olmadığını aktardı. 

‘En büyük pişmanlığım yaşadıklarım kendi kusurummuş gibi susmuş olmamdır’

Alçı, “Hayatımın en büyük pişmanlığı. Klavyenin başındaki en zor dakikalarım bunlar. Yıllardır kendime itiraf edemediğim, içimde biriktirdiğim bazı gerçeklerden bahsetme vakti geldi… İnsan bazen hayatla tuhaf mücadele yöntemleri buluyor. Çeşit çeşit savunma mekanizmaları icat ediyor.

Başkaları için avaz avaz bağırırken kendi için hep susuyor, içine atıyor. Ben uzun, çok uzun yıllardır tahayyül edemeyeceğiniz boyutlarda psikolojik, fiziksel ve ekonomik bir şiddet sarmalının içinde yaşadım.

Evliliğim boyunca maruz kaldığım şiddet ve korkunç boyutlardaki manipülasyonun üzerini çocuklarıma bu hikayeyi miras bırakmayayım,  böyle bir şeyle anılmasınlar, kendi mağduriyetim işimin önüne geçmesin, diyerek örttüm.

En büyük pişmanlığım onca zaman yaşadıklarım sanki kendi kusurummuş gibi susmuş olmamdır. Uğradığım şiddetle kendi kendime baş etmeye çalıştım. Yıllarca bunları-kendi şahit oldukları hariç- ailemle dahi paylaşmadım. Bunun yalnızca iki istisnası var…

Kardeşim Lalehan Gülle ve avukatım Gözde Egemen. İkisi de her şeye şahit… Yıllarca korkudan boşanmaya cesaret edemedim. Korunmak için kapıya polis çağırdığımı, geldiklerinde haberlere konu oluruz çocuklar kötü etkilenir diye vazgeçip geri gönderdiğimi bilirim.” dedi.

‘Sesimizi yükseltelim’

Alçı, 2019 yılına ait boşanma dilekçeleri olduğunu fakar bir türlü cesaretini toplayamadığını, boşanma davası açtığında da yine karşı tarafın baskılarıyla boşanma şartlarını kabul ettiğini öne sürdü; Alçı açıklamasını şöyle sürdürdü; 

“Şimdi açıp çekmecelere bakıyorum, Gözde ile hazırladığımız 2019 tarihli boşanma dilekçeleri var… Hiç birini işleme koyamamışım…

Nihayet geçen yıl cesaretimi toplayıp sırf bu şiddet ve işkenceden kurtulmak için dava açtım fakat yine tehdit edilerek bana dayatılan boşanma şartlarını kabul ettim. Ancak boşanmakla da şiddetten kurtulamadım sevgili hemcinslerim…

Her gün hakarete ve iftiraya uğramaktan, tehdit edilmekten kurtulamadım. Ama artık susmayacağım. Gerekli hukuki süreçleri başlatıyorum.  Hukuka ve adalete güvenim tam. Şayet benimle empati kuran kadınlar varsa, onlara diyorum ki sizi çok iyi anlıyorum ama lütfen susmayın!

Sustukça şiddet devam ediyor. Boşansanız da ediyor. Yükseltelim… Sizi kendi malı, yönetebileceği bir kukla gibi gören, aşağılayarak özgüveninizi ayaklar altına alan, size el kaldıran, yıllarca biriktirdiğiniz emeklerinizi sömüren, çalışmalarınız karşılığı kazandığınız tüm kazancınızı elinizden alan erkeklere karşı sesinizi yükseltin.”