Sıcaklıklar bir anda düşüyor! Meteoroloji'den zirai don uyarısı

Kayseri'de bugün hava nasıl olacak? Hava durumuna ait detayları Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü yayımladı. Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

Sıcaklıklar bir anda düşüyor! Meteoroloji'den zirai don uyarısı
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Tüm yurtta ve kentimizde sağanak yağışlı havalar devam ediyor. Hava sıcaklığı hissedilir derecede düşen bu günlerde Meteorolojiden alınan verilere göre bugün parçalı, zamanla bulutlu geçmesi bekleniyor.

Sabah ve akşam saatlerde serinliğin iyice kendini hissettirdiği bugünlerde işte ilimizde beklenen hava durumu; Kayseri Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgilere göre; Kayseri'de en yüksek sıcaklık 16 derece, en düşük sıcaklık ise 2 derece olacak.

Bölge genelinin parçalı ve az bulutlu, doğu kesimlerin yer yer çok bulutlu, Kayseri'nin doğu kesimleri ile Sivas çevrelerinin akşam saatlerine kadar aralıklı hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.Hava sıcaklığı mevsim normallerinin altında seyredeceği bekleniyor.Rüzgar kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği bekleniyor.

Zirai Don Uyarısı:  Bölge genelinde sabah saatlerinde hafif ve yer yer orta kuvvette zirai don hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Sıcaklıklar bir anda düşüyor! Meteoroloji'den zirai don uyarısı