Şelalelerde su azaldı mı?

Kayseri'de herkesin merak edip akın ettiği şelalelerle ilgili dikkat çeken bir açıklama yapıldı. Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Şelalelerde su azaldı mı?
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri’nin ‘Şelaleler Diyarı’ olarak bilinen ve adeta ziyaretçi akınıma uğrayan Yahyalı ilçesinde bulunan Derebağ Şelalesi ile ilgili dikkat çeken bir açıklama yapıldı. Araştırmacı Nezir Ötegen, bölgeye giderek şelalelerle ilgili bilgiler verdi. 

Şelalelerde su azaldı mı?

Ötegen, kış mevsiminde şelalelerden az su geldiğini söylerken yine de şelale kültürünün yaz kış devam ettiğini ifade etti. Ötegen, “Derebağ Şelaleleri kış gelince biraz dinlenmeye geçiyor yaz gelince ise coşmaya başlıyor. Şimdi dinlenmede tam manası ile uyku demeyelim de, uyku ile uyanıklığın arası az bir su geliyor. Ama yinede Derebağ Şelalelerinin ziyaretçisi eksik olmuyor. Yahyalı,  Kapuzbaşı Şelaleleri, Yeşilköy Şelalesi ve Derebağ Şelalesi ile şelaleleri ile ünlü bir ilçemiz. Burada da şelale kültürü kış yaz devam ediyor.” dedi.

Şelalelerde su azaldı mı?

Derabağ Şelalesi hakkında 
Derabağ Şelalesi, Yahyalı ilçesine 10 kilometre uzaklıkta bulunan Derebağ Kasabasında yer alıyor. Şelale bölgenin önemli turistlik duraklarından biri. Doğayla iç içe olacağınız unutulmaz bir seyahat imkanı sunan şelale, yaklaşık 15 metrelik yüksekliğe sahip.

Şelalelerde su azaldı mı?Yahyalı Belediyesi tarafından yapılan çevre düzenlemesi ile daha çok ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Bölgede kır kahvesinin yanı sıra aileniz ve sevdiklerinizle keyifli saatler geçirmenize olanak sunan şelale manzaralı restoran yer alıyor. 

Daha önceki çekilen fotoğraflarda Derebağ Şelalesi objektiflere böyle yansıdı:

Şelalelerde su azaldı mı?

Şelalelerde su azaldı mı?

Derebağ Şelalesinin son görüntüsü ise böyle:

Şelalelerde su azaldı mı?

Şelalelerde su azaldı mı?