Şehit yakınları ve Gaziler'den AK Partili vekile 'istifa' çağrısı!

Şehit yakınları ve Gaziler Derneğinin sosyal medya hesaplarından AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis'e 'istifa' çağrısı yapıldı. Terörist Osman Öcalan ile ilgili yaptığı açıklamaların ardından tepki toplayan Nergis ile ilgili olarak yapılan açıklamada, 'Milletvekili Hülya hanım vatan ve bayrak için acı çekmediği için önemli olmayabilir. Bizleri sözleriyle inciten Hülya hanımı şiddetle kınıyoruz. Milletvekilliğinden istifa etmelidir. Nokta' ifadeleri kullanıldı.

Şehit yakınları ve Gaziler'den AK Partili vekile 'istifa' çağrısı!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

İşte “Kayseri Şehit Gazi” sosyal medya sayfasından Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri  Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz’un da etiketlediği o paylaşımda yer alan ifadeler: Hain terör örgütü içerisinde yıllarca askerimize, polisimize kurşun sıkarak ; ellerinde şehitlerimizin kanı olan; bebek katili Abdullah Öcalan’ın kardeşi olan Osman Öcalan’ın Gebermesini Şehit aileleri ve Gaziler olarak  büyük bir sevinçle karşılamıştık.Bizler Geberen eli kanlı teröristin şehitlerimizin kanı ile sulanan Aziz vatan toprağına gömülmesine asla müsaade etmeyeceğimizi  söylerken, Kayseri Milletvekili Hülya Nergis hanımefendi  yerel bir  TV kanalındaki programda   geberen soysuzun leşinin Türkiye ye getirilmesi ile ilgili  sorulan bir soruya cevaben, bu vatan için bedel ödeyen şehitlerimizin ruhunun incinmemesi için topraklarımızda istemiyoruz, demesini beklerken ‘Türk vatandaşı gelmesinde bir sakınca görmüyorum.  Benim için bir sıkıntı yok’ demesi bizleri derinden üzmüştür. Vatan  için, bayrak için bedel ödeyen ve bu vatanı karşılıksız seven bizler için, bir itin leşinin gelmesi Şehit Aileleri ve Gaziler için büyük bir sıkıntı büyük bir  sorundur. Milletvekili Hülya hanım vatan ve bayrak için acı çekmediği için önemli olmayabilir. Bizleri sözleriyle inciten Hülya hanımı şiddetle kınıyoruz. Milletvekilliğinden istifa etmelidir. Nokta...


YAVUZ: AZİZ VATAN TOPRAĞINA GÖMÜLMESİNE ASLA MÜSAADE EDİLMEMELİDİR
Diğer yandan Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri  Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz, bir süre önce yaptığı açıklamada “Hain terör örgütü içerisinde yıllarca askerimize, polisimize kurşun sıkan; ellerinde şehitlerimizin kanı olan, ne yazık ki 2019 yerel seçimlerinde TRT’de beyanatları yayınlanan, aynı zamanda bebek katili Abdullah Öcalan’ın kardeşi olan Osman Öcalan’ın gebermesini büyük bir sevinçle öğrenmiş bulunmaktayız. Eli kanlı teröristin şehitlerimizin kanı ile sulanan Aziz vatan toprağına gömülmesine asla müsaade edilmemelidir. Bundan sonra geberecek bütün teröristlerin da mezar yeri belli olmayacak şekilde kaybedilmesi için yasal düzenlemelerin yapılmasını istiyoruz. Aziz vatanımızın kutsal toprağında vatan hainlerinin leşlerini istemiyoruz” açıklaması yapmıştı.