Şehit Uzman Çavuş'u dualarla andılar!

Suriye'de İdlib bölgesindeki hain saldırıda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Mücahit Sınırtepe Kayseri'de dualarla anıldı. Detaylar Kayseri haber bülteninde.

Şehit Uzman Çavuş'u dualarla andılar!

Suriye'nin İdlib Bölgesinde 2021 yılında askeri araca teröristlerce tanksavar ile açılan ateşte Piyade Uzman Çavuş Mücahit Sınırtepe (24) şehit olmuştu. Sınırtepe'nin, ölüm yıldönümü nedeniyle anma programı gerçekleştirildi. 

Şehit Uzman Çavuş'u dualarla andılar!

Şehit asker Kayseri'de göz yaşları içinde son yolculuğuna uğurlanmıştı. Henüz iki aylık evliyken şehit olan ve yürekleri yasa boğan Develili Şehit Uzman Çavuş Sınırtepe  ve vatan kahramanmarı Kayseri'de dualarla anıldı. 
Şehit Uzman Çavuş'u dualarla andılar!

Kartal Şehitliği'nde gerçekleştirilen anma programına şehidin yakınları,  Vali Yardımcısı Şemsettin Erkaya, Melikgazi Kaymakamı Bülent Karacan, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Cüneyd Özdemir, Develi Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Güçlü ve vatandaşlar katıldı.
Şehit Uzman Çavuş'u dualarla andılar!

Piyade Uzman Çavuş Mücahit Sınırtepe, şehadetinin ikinci sene-i devriyesinde Kayseri Kartal Şehitliğ'inde Kur’an-ı Kerim tilaveti, dualar ve okunan mevlitle anıldı. 
Şehit Uzman Çavuş'u dualarla andılar!Konuyla ilgili olarak Develi Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "Şehidimize bir kez daha Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine sabırlar diliyoruz" denildi. 
Piyade Uzman Çavuş Mücahit SINIRTEPE
Şehadet Tarihi / Yeri : 10/09/2021 - Suriye
Defnedildiği Yer : Kayseri Kartal Şehitliği
Suriye İgap Harekat Alanında 47. Komando Tugayı 4. Komando Taburu, 2. Komando Bölük Komutanlığı tarafından Kuzey Afiz üs bölgesinden A/T faaliyeti maksadıyla hareket edilmiş olup, İdlip Kuzeyi ile Kafreya Güneyi arasında A/T faaliyetini saat 22:56 sularında tamamlamalarına müteakip üs bölgesine dönüşe geçtikleri sırada 23:05 sularında tanksavar silahı saldırısı sonucunda zırhlı aracın isabet almasıyla olay yerinde şehit olmuştur.