Seçim vatandaşın yüzünü güldürdü! Müjde üstüne müjde

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, müjdelerini arka arkaya sıraladı. Detaylar Kayseri Olay'ın haberinde.

Seçim vatandaşın yüzünü güldürdü! Müjde üstüne müjde
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor.

Bu kapsamda, Başkan Büyükkılıç, Cuma namazını Büyük Bürüngüz Camii’nde kıldıktan sonra vatandaşla buluştu.

Vatandaşlar Büyükkılıç’a, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeniden Cumhur İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterilmesinden dolayı ‘hayırlı olsun’ temennisinde bulundu.

Seçim vatandaşın yüzünü güldürdü! Müjde üstüne müjde

'Su paralarını yüzde 20 daha indiriyoruz'

Başkan Büyükkılıç, burada yaptığı açıklamada, Kayserililere 3 farklı müjde verdi.

Su faturalarında yüzde 20 indirime gidecekleri müjdesini veren Büyükkılıç, “Üç müjdemiz var. Birincisi herkesi ilgilendiren bir konudur. Su fiyatlarını 1 sene sabitlemiştik. Bu defa bir adım daha atıyoruz. Kayseri Büyükşehir Belediyemizin Şubat ayı meclisinde su paralarını yüzde 20 daha indiriyoruz. Zaten sabitlemiştik, şimdi de indirim yapıyoruz. 500 milyon TL daha gitti, bu insanlara feda olsun” diye konuştu.

Seçim vatandaşın yüzünü güldürdü! Müjde üstüne müjde

'Yeni havalimanı binası, cumartesi günü saat 23.00’ten itibaren hizmette'

Başkan Büyükkılıç, “İkincisi, havalimanı yeni terminal binası, 2 sene önce temeli atılmıştı, bitti. Yarın saat 23.00’ten itibaren uyarlamaları yapıldı. Bundan sonra yeni binadan uçacaksınız. 2 milyar TL’ye mal olan projeden bahsediyoruz. İçinde 4 katlı otoparkı ile 6 körüklü, hiç soğuk sıcak görmeden uçağa biniyorsun, Anadolu’nun incisi Kayseri’den uçuyorsun. Umre’ye mi, Avrupa’ya mı, İstanbul’a mı, Kıbrıs’a mı gidersiniz, nereye isterseniz gidebilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Seçim vatandaşın yüzünü güldürdü! Müjde üstüne müjde

'Salı günü transfer tahtası da açılıyor'

Üçüncü müjdeyi de sarı kırmızılı takımın kapalı olan transfer tahtası ile ilgili veren Büyükkılıç, “Üçüncü müjdemize gelelim. Kayseri’nin markaları var, Erciyes bir markamız, Kayserispor bir markamızdır. Allah’ın izniyle Salı günü transfer tahtası da açılıyor” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın bu müjdeleri vatandaşlar tarafından sevinçle ve heyecanla karşılandı.

Ayrıca vatandaşların taleplerini bir bir cevaplayan Büyükkılıç, “Öğrencilere müthiş destek veriyoruz, ihtiyacı olana bilet yüklüyoruz. Öğrencilere burs veriyoruz, internet, çay, çorba, bedava, suyun yüzde 50’si bedava, çamaşırını yıkıyoruz. Kartal Kavşağı Projesi de hazır, ihalesini yapıyor, kazmayı vuruyoruz” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç’a, meydan ziyaretinde AK Parti Siyasi Hukuki İşleri Başkanı Hasan Nuri Kuş, Genel Sekreter Yardımcısı Ali Hasdal da eşlik etti.