'Seçim sonuçlarının bir karşılığı olmalı' diyen AK Partili Tamer, değişim istedi

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Kayseri eski Milletvekili İsmail Tamer'den, 31 Mart seçim sonuçlarının ardından dikkat çeken çıkış. Tamer, 'Değişim şart' dedi. Detaylar Kayseri haber bülteninde.

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
'Seçim sonuçlarının bir karşılığı olmalı' diyen AK Partili Tamer, değişim istedi
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Kayseri eski Milletvekili İsmail Tamer, 31 Mart 2024 tarihinde yapılan seçimlerde AK Parti’de yaşanan oy kaybı ile ilgili yaptığı değerlendirmede ekonominin düzeltilmesi, işsizliğin önlenmesi ve lükten kaçınılması gerektiği yönünde uyarılarda bulunmuştu.  Tamer, seçim sonuçlarının ardından parti yönetiminde de bir değişimin olacağına kesin gözüyle baktığını belirterek, ‘Bunun bir karşılığının olması gerektiğini düşünüyorum’ diye konuştu.

Tamer, değişim istedi!

AK Parti’de 3 dönem Kayseri Milletvekilliği yapan şu anda da partide Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı olarak da görev yapan İsmail Tamer, Kayseri’de katıldığı bir TV programında yaptığı açıklamalarla dikkat çekti. 31 Mart 2024 tarihinde yapılan ve AK Parti’nin ilk kez CHP’nin gerisinde kalarak, ikinci parti olduğu seçim sonuçlarını değerlendiren Tamer, parti yönetiminde bazı değişikliklerin olması gerektiğini söyledi. 

'Seçim sonuçlarının bir karşılığı olmalı' diyen AK Partili Tamer, değişim istedi

Ben parti yönetiminde seçim sonuçlarının bir karşılığının olması gerektiğini düşünüyorum

Seçim sonuçlarının ardından ortaya çıkan gelişmeleri değerlendiren Tamer, ‘Yönetimde bir takım değişikliklerin olacağı kesin artık.  Ben, bunun da bir karşılığının olması gerektiğini düşünüyorum’ dedi.

Seçim sonuçlarında ekonomi ve emekliler etken oldu

‘Sayın Cumhurbaşkanımızın heyecanını her bir AK Parti ferdi hissetseydi bu sonuçlar olmazdı’ diyen eski Milletvekili ve aynı zamanda AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı İsmail Tamer, ‘Rehavet, rahatlık oldu ve böyle bir şey ortaya çıktı. Tabi sadece rehavet değil, bir takım durumlar da ortaya çıktı. Ekonomi önemli bir etken oldu. Emekliler önemli bir etken oldu. 7 Haziran seçimlerinde de ekonomi ve emekliler etken olmuştu’ dedi.

Hatayı kimse üzerine almak istemiyor

AK Partili İsmail Tamer, seçim sonuçlarına yönelik olarak ayrıca ‘Hatayı kimse üzerine almak istemiyor’ sözleriyle de dikkat çekti. 

'Seçim sonuçlarının bir karşılığı olmalı' diyen AK Partili Tamer, değişim istedi

AK Partili Tamer, TV Kayseri'de katıldığı programda seçim sonuçlarını ve sonrasında yaşanan gedlişmeleri değerlendirdi.