Salur mahallesinden çağrı var: Öğretmen yok, çocuklarımız okula gidemiyor!

Kocasinan ilçesine bağlı Salur mahallesi halkından çağrı var: 'Salur ilkokuluna MEB öğretmen göndermedi. Çocuklarımız okula gidemiyor.' Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde...

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Salur mahallesinden çağrı var: Öğretmen yok, çocuklarımız okula gidemiyor!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kocasinan ilçesine bağlı Salur mahallesi halkından çağrı var. Mahalleli Salur ilkokuluna MEB'in öğretmen göndermediğini, çocuklarının okula gidemediğini dile getirdi. Mahalleli şikayetçi. 2023/2024 eğitim öğretim yılı dün sabah başladı. 1. sınıflar ise 4 Eylül Pazartesi gününden itibaren okullara gitmeye başladı. Kocasinan ilçesine bağlı Salur mahallesinde bulunan Salur ilkokulu ise öğretmen olmadığı için yeni eğitim öğretim yılına başlayamadı. Mahalle muhtarı Lütfi Özdemir 10 gün önce MEB ile iletişime geçtiğini, Bakanlığın öğretmen göndereceğiz demesine rağmen öğretmen gelmediğini tekrar tekrar aramasına rağmen halen ilkokulda öğretmen olmadığını ve öğrencilerin ders başı yapamadığını dile getirdi. Muhtar: "3 kez aradım ne gelen var ne giden, bugün göndereceğiz dediler ama öğretmen yok." dedi.

Haber Merkezimize ulaşan bir mahalle sakini ise 2 evladının olduğunu 2'sinin de eğitim öğretime başlayamadığını mahallede yaklaşık 10, 11 öğrenci olduğunu hepsinin öğretmen beklediğini dile getirdi. Mahalle sakini yaptığı açıklamada ise: "MEB öğretmen göndereceğiz dedi. 10 gün oldu. Öğretmen bekliyoruz. Çocuklar ortada kaldı. En yakın okul Güneşli'de 5,6,7,8. sınıf öğrencileri 7 km ötedeki Güneşli'ye gidiyor. Bize öğretmen göndereceklerini söylediler ama göndermediler ne yapacağımızı bilmiyoruz. 1,2,3 ve 4. sınıf öğrencileri okula başlayamadı. Geçen sene öğretmen vardı ama bu sene yok." ifadelerine yer verdi.