Şahin, 'Vatandaş meyveleri taneyle alıyor'

İyi Parti Kocasinan Belediye Başkan Adayı Yurder Şahin Yeşil Mahalle Pazarı'nda vatandaşlar ile bir araya geldi. Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde…

Şahin, 'Vatandaş meyveleri taneyle alıyor'
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

İyi Parti Kocasinan Belediye Başkan Adayı Yurder Şahin Yeşil Mahalle Pazarı’nda pazar esnafı ve vatandaşlar ile bir araya geldi.

Vatandaşın alım gücünün çok düştüğünü belirten pazar esnafı satışların az olmasından dert yandı. Şahin, pazar ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada pahalılığının çiftçiden tüketiciye her kesimi olumsuz etkilediğine dikkat çekerek, vatandaşların ağır şartlar altında ezildiğini söyledi.

Şahin, 'Vatandaş meyveleri taneyle alıyor'

Açlık sınırının altında var olan gelirleri ile yaşamaya çalışan vatandaşların eskiden kiloyla aldığı sebze ve meyveleri taneyle almakta zorlandığını söyleyen İyi Parti Kocasinan Belediye Başkan Adayı Yurder Şahin, “Yaşamak vatandaşların omuzlarında yük oluyor. Gelir dağılımı bozuldukça, yoksulluk derinleşiyor. Vatandaşlarımız geçinemiyor. Yaşam şartları gün geçtikçe ağırlaşıyor. Gözler önünde var olan bu gerçek nasıl inkar edilebilir? Biz bu gerçeği gözlerimizle görüyor kulaklarımızla duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.