Sağlık Müdürü: O kişiler hakkında inceleme başlatıldı!

Sağlık Müdürlüğü'nün, AK Parti Milletvekili İsmail Tamer'in, Olay Türk TV'de yaptığı açıklamaların ardından harekete geçtiği öğrenildi.

Sağlık Müdürü: O kişiler hakkında inceleme başlatıldı!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

 

Geçtiğimiz şubat ayında "Erciyes Üniversitesinde bıçak parası var. Bu yönde bilgiler geliyor" sözleriyle dikkat çeken AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, bu kez de özel muayenesi olan Profesörlerle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. “Kanun var, ya içerde ya da dışarıda çalışmaları lazım” diyen Tamer, bu durumun kendisini rahatsız ettiğini söyledi. 

Olay Türk TV’de katıldığı Sansürsüz programında konuşan AK Parti Milletvekili İsmail Tamer, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof Dr Mustafa Çalış’ın da konuyla ilgili bir çalışmasının olduğunu belirterek,  Rektöre destek vermeye hazır olduğunu dile getirdi.
“BÖYLE BİR OLAYI KABUL ETMEK MÜMKÜN! ÇOK HOŞ BİR DAVRANIŞ DEĞİL”
Tamer, “Maalesef  bu beni rahatsız ediyor. Hem üniversitede hem de dışarıda muayenesi olanlar var. Duyduklarım var. Böyle bir olayı kabul etmek mümkün değil. Bir insan nerde çalışıyorsa orayı benimsemeli. Çok hoş bir davranış değil. Rektör Mustafa Çalış Bey’in bu konuyla ilgili çalışmalarını biliyorum. Ona da destek olabilirim her zaman. Doğru bir şey değil.  Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ döneminde çalışma vardı, o da görevden alınınca, Bakanlığı bırakınca konu askıda kaldı. Kanun var, süre konusundaki kısıtlamayı Anayasa Mahkemesi kaldırdı. Önce bu konuda 6 ay süre verilmişti. Mahkeme o süreyi kaldırdı, ama ilgili kanun var ve o kanun devam ediyor. Ya içerde ya dışarda çalışmaları lazım” dedi.
SAĞLIK MÜDÜRÜ BENLİ: İNCELEME BAŞLATTIK
Milletvekili Tamer'in bu yöndeki açıklamalarının ardından Sağlık Müdürlüğünün harekete geçtiği ifade edildi. Kayseri Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, Milletvekili Tamer’in açıklamalarının ardından inceleme başlatıldığını belirtti.