Pınarbaşı karıştı! Dikkat çeken görüntüler

Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesi karıştı. Adliyede tartışma çıktı. Tartışmaların kaydedildiği görüntülerde MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Pınarbaşı Belediye Başkanı Menduh Uzunluoğlu ve CHP Pınarbaşı Belediye Başkan adayı Deniz Yağan da yer aldı. Detaylar Kayseri haber bülteninde.

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Pınarbaşı karıştı! Dikkat çeken görüntüler
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesi kıyasıya bir seçime sahne oldu. MHP ile CHP'nin başa baş gittiği seçimde Adliye binasında ortalık karıştı. Paylaşılan görüntülerde MHP ve CHP'lilerin tartıştığı ve zaman zaman tansiyonun yükseldiği görüldü. 

Tartışmaların kaydedildiği görüntülerde MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Pınarbaşı Belediye Başkanı Menduh Uzunluoğlu ve CHP Pınarbaşı Belediye Başkan adayı Deniz Yağan da yer aldı. 

MHP cephesinden yapılan açıklamada 'CHP'li bazı sandık görevlilerinin 3 adet mühürsüz oy torbasını değiştirmek istediği' ve tartışmaların bu nedenle çıktığı öne sürüldü. MHP'lilerin itirazlarının sürdüğü dile getirildi. 

Pınarbaşı karıştı! Dikkat çeken görüntüler

MHP'den açıklama

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy imzalı basına gönderilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı: 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde, Pınarbaşı ilçemizde, MHP olarak, şu ana kadar ilçe seçim kurulunda bulunan tüm veriler göstergesinde; 350 oy farkla önde olmamıza rağmen, bizzat CHP Pınarbaşı Belediye Başkan Adayı Deniz Yağan ve beraberindeki yandaşları tarafından, onlarca mühürsüz oy çuvalının mühürlü oylarla değiştirilirken yakalandığını üzüntü ile belirtmek isteriz. MHP Kayseri Milletvekili Sayın Baki Ersoy ve beraberindeki heyet, İlçe Seçim Kuruluna gittiğinde ise CHP’liler tarafından fiziki saldırıya uğramıştır ve akabinde tatsız olaylar yalanmıştır. Bu mefhum olayların şahidi bizzat İlçe Seçim Kurulunda bulunan İlçe Seçim Hakimi, İlçe Kaymakamımız, İlçemizde görevli Savcılarımız ve şahitliğini kabul eden CHP Kayseri Milletvekili Sayın Aşkın Genç’tir. MHP olarak, helal oylarla aldığımız oylarımızı, hilelere, demokrasiye ihanet edercesine yapılan hamlelere yedirmeyiz. Oylarımız namusuzdur. Seçime gölge düşüren, şaibe karıştıran kimseye müsade etmeyeceğiz. Kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz.

Pınarbaşı karıştı! Dikkat çeken görüntüler

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Olay Türk TV'de canlı yayına katıldı. Ersoy'un açıklamalarını izlemek için TIKLAYIN