Panik yok doktor bulundu!

Medikal Onkoloji doktoru istifa edince “Şehir Hastanesi’nde kanser hastalarına kim bakacak?” sorusu gündeme gelmişti.

12:05:46 | 2018-12-26

Kayseri Şehir Hastanesi’nde kanser hastalarına bakacak doktorun istifa edip, özel bir hastanede göreve başlamasının ardından “Kanser hastalarına kim bakacak?” sorusu akıllara geldi. Bu konuda  harekete geçen yetkililer, yeni atama yapılanan kadar Erciyes Üniversitesi’nden bir doktorun hastanede görev yapacağını söyledi.

 

Kayseri Sağlık Müdürü  Dr. Dr. Ali Ramazan Benli, “İstifa eden Medikal Onkoloji doktorumuzun istifası Aralık ayının 6’sında onaylandı.  Geçen hafta Cuma günü hastanemizden ayrıldı. Yaşanan bu gelişmenin ardından Bakanlığımız, Valiliğimiz ve Erciyes Üniversitesi ile gerekle görüşmeleri yaptık. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nden bir medikal onkoloji doktorumuz Şehir Hastanemizde görevlendirilecek” dedi.

 

 

 

Kayseri Şehir Hastanesi’nde Medikal Onkoloji Doktoru görevinden istifa etti.

Hal böyle olunca hastanede doktor kalmadı ve akıllara “Kanser hastalarına kim bakacak?” sorusu geldi. Hasta yakınları bu konuda kara kara düşünmeye başlamışken beklenen adım atıldı.

Sağlık Müdürlüğü, ilgili kurumlarla iş birliği yaparak, sorunu yeni bir atama yapılana kadar çözdü.

Buna göre Şehir Hastanesi’nde, bundan sonraki 2 aylık süreçte  Erciyes Üniversitesi’nden bir doktor yeni atama yapılanan kadar hizmet verecek.

Kayseri Sağlık Müdürü  Dr. Dr. Ali Ramazan Benli, bu konuda haber merkezimize açıklama yaparak,

Kayseri Şehir Hastanesinde görev yapmakta iken istifa eden Medikal Onkoloji doktorunun istifasının 6 Aralık’ta onaylandığını söyledi.

“YENİ DOKTORUMUZ 2 AY İÇERİSİNDE GELECEK”

Benli, “Kayseri Şehir Hastanesinde görev yapmakta iken istifa eden Medikal Onkoloji doktorumuzun istifası Aralık Ayı’nın 6’sında onaylandı. Geçen hafta Cuma günü hastanemizden ayrıldı.

Yeni bir doktor ataması 3 şekilde yapılabilmektedir. Birincisi iller arası atamadır ki; belli dönemlerde açılır ve talepte bulunan olursa ataması yapılabilir. İkincisi Mecburi hizmet atamasıdır ki; yine belli dönemlerde açılan bir atamadır. Üçüncüsü de Resen atamadır ki bu da kişinin talebi olup olmadığına bakılmaksızın yapılan atamadır. Mecburi hizmet ataması için talebimiz işleme alındı ve 1 Medikal Onkoloji Doktoru iki ay içerisinde gelecek” dedi.

 “GELMEYEN DOKTOR HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI”

Kayseri’de vatandaşların mağduriyet yaşanmaması için gerekli önlemleri aldıklarını dile getiren Benli, resen atama yapılan doktorun bu göreve başlamaması ile birlikte de o doktor hakkında soruşturma başlatıldığını dile getirdi. Benli, “Bu süre zarfında mağduriyet yaşanmaması için daha öncesinden konu hakkında Sağlık Bakanlığımıza bilgi vermiş ve resen atama talebinde bulunmuştuk. Talebimiz doğrultusunda başka bir ilden resen ataması gerçekleştirilen doktorun ayrılış yapmayacağı ve bu nedenle de hakkında soruşturma başlatıldığı bilgisi tarafıma ulaşınca, Perşembe günü, yani doktorumuz ayrılış yapmadan bir gün evvel Sayın Valimize bilgi vererek Erciyes Üniversitesi Yetkilileri ile konuyu istişare ettik.   Kurumlar arası hızlı koordinasyonla Sayın Sağlık Bakan Yardımcımız Prof. Dr. Muhammet Güven, Valimiz Şehmus Günaydın, Genel Müdür Yardımcımız Talat Hakan Erdem ve Erciyes Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış ile bir dizi görüşmeler gerçekleştirdik. Yapılan görüşmelerimiz neticesinde Erciyes Üniversitesinde dün  sabah bir toplantımız oldu. Erciyes Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış,  Dekanımızın Prof. Dr. Hakan Poyrazoğlu ve Erciyes Üniversitesi Tıp Fakülteleri Başhekimimiz Prof. Dr. Ahmet Güney’in destekleriyle; Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinden bir medikal onkoloji doktorumuz Şehir Hastanemize görevlendirilecektir.” Diğer yandan Şehir Hastanesi’nde görev yapacak yeni kadrolu Medikal Onkoloji Doktoru’nun da Şubat ayı içerisinde göreve başlayabileceği belirtildi. Haber: Cafer ZENGİN
ETİKET :   Kayseri Kayseri Şehir Hastanesi Kayseri Sağlık Müdürü Dr. Dr. Ali Ramazan Benli Medikal Onkoloji

Tümü