Palancıoğlu: Oyunuzu vereceğiniz kişiyi kızınızı veriyormuş gibi araştırmanız lazım

"Belediye başkanı çalarsa ve siz ona oy vermişseniz onun hırsızlığına ortak olmuş olursunuz.”

15:39:17 | 2019-02-06

Parti Melikgazi Belediye Başkan Adayı Mustafa Palancıoğlu, “Oyunuzu vereceğiniz kişiyi sanki kızınızı veriyormuş gibi araştırmanız lazım. Belediye başkanı çalarsa ve siz ona oy vermişseniz onun hırsızlığına ortak olmuş olursunuz.” ifadelerini kullandı.

Melikgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı  Memduh Büyükkılıç ile Talas Belediye Başkanı ve AK Parti Melikgazi Belediye Başkan Adayı Mustafa Palancıoğlu, Esenyurt’ta mahalle temsilcileri ve vatandaşlarla bir araya geldi. 31 Mart seçimleri kapsamında çalışmalarını sürdüren Başkan Büyükkılıç ve Başkan Palancıoğlu, AK Parti Melikgazi İlçe Başkanı Gökhan Ülke, ilçe yönetim kurulu, kadın ve gençlik kolları üyeleriyle Becen, Esenyurt ve Nurihas mahalle temsilcileri ve vatandaşlarla buluştu. Esenyurt Sosyal Tesisindeki programın açılışında konuşan AK Parti İlçe Başkanı Gökhan Ülke, “Var gücümüzle çalışıyoruz, çabalıyoruz. Sizler de burada en az bizim kadar çabalıyorsunuz. İlçe başkanı olarak bugün buradayım, fakat yarın değilim. Sizler seçime kadar buradasınız. Bu seçimin öneminin ne kadar büyük olduğunu bulunduğunuz yerlerde aktaracaksınız ki hepiniz birer ilçe başkanı gibi partimizin neferi olduğunu herkese göstereceksiniz” dedi. Talas Belediye Başkanı ve Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Mustafa Palancıoğlu, vatandaşın görevinin oy kullanmak olduğunu belirterek, “Oyunuzu vereceğiniz kişiyi sanki kızınızı veriyormuş gibi araştırmanız lazım. Belediye başkanı çalarsa ve siz ona oy vermişseniz onun hırsızlığına ortak olmuş olursunuz. Ama belediye başkanı doğru ve dürüst iş yaparsa, kamu malına yetim malı gibi bakarsa hizmet gelmiş olur.” diye konuştu. “Talas’ta 5 yıl iyi bir sınav verdik” diyen  Palancıoğlu, “Kaç tane cami, okul, sağlık ocağı, 112 acil merkezi yaptığımıza bakın. Oy kullanırken bunları düşünmek gerek. Ama bizden daha iyi aday varsa ve ona oy vermiyorsanız iki elim yakınızda olur. Yerel siyasette hizmet önemlidir. AK Parti belediyeciliği her zaman hizmette rakip tanımıyor.” şeklinde konuştu.

BÜYÜKKILIÇ: İNŞALLAH MELİKGAZİMİZİN MEDARI İFTİHARI OLACAK

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Memduh Büyükkılıç da konuşmasında Palancıoğlu’nu övdü. “Talasımızın değerli başkanı inşallah Melikgazimizin medarı iftiharı olacak.” Diyen Büyükkılıç, şu ifadeleri kullandı, “Melikgazimizde Mustafa Başkanımızla, Kocasinanımızda Ahmet Başkanımızla, Talasımızda Mustafa Yalçın Başkanımızla ve 16 ilçemizi bağrımıza basarak, el ele gönül gönüle, insanları ayrıştırmadan, ötekileştirmeden, yaratılmışların en şereflisi insana hizmet etmeyi ibadet olarak bilerek çalışacağız. Gönül belediyeciliğini hayata geçirdiğimiz zaman, sizlerin gönlünde yer edindiğimiz zaman asıl görevimizi yapmış olacağız. Aksi halde yapsak hepsi boş. Bir gönle girmek, o gönülde yer etmek, gıyabında duasını almak herhalde doğru olanıdır. İşte bu dönem gönül belediyeciliği dönemi olacak.”

 

 

 

 

 

 

 
ETİKET :   AK Parti Talas Memduh Büyükkılıç Mustafa Palancıoğlu Seçimler Belediye 31 Mart 2019 Son dakika Kayseri Haberler Son dakika

Tümü