Özsoy: Vatandaşlarımızı sağduyulu davranmaya davet ediyorum

Kayseri'de infiale yol açan taciz iddiasının ardından yaşanan olaylar sonrası AK Parti Kayseri Milletvekili Sayın Bayar Özsoy da açıklamalarda bulunarak vatandaşları sağduyulu duyulu davranmaya davet etti. Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

Özsoy: Vatandaşlarımızı sağduyulu davranmaya davet ediyorum

Kayseri’de bir Suriyeli şahsın küçük yaştaki Suriyeli kız çocuğunu taciz ettiği iddiasının ardından başlayan olaylar sonrası, bir açıklama da Parti Kayseri Milletvekili Sayın Bayar Özsoy’dan geldi. 

Milletvekili Özsoy açıklamasında vatandaşları sağduyulu olmaya davet ederken süreci titizlikle takip edeceklerini ifade etti. 

Özsoy, “Şehrimizde Suriye uyruklu bir şahsın küçük yaştaki Suriye uyruklu bir çocuğa yönelik istismarda bulunduğu yönünde üzücü bir olay meydana gelmiştir. İlgili şahıs kolluk kuvvetlerimiz tarafından gözaltına alınmış olup, mağdur çocuk valilik tarafından koruma altına alınmıştır.

Olayın hassasiyeti ve ciddiyeti göz önünde bulundurularak, vatandaşlarımızı sağduyulu davranmaya ve güvenlik güçlerimizin yürüttüğü titiz soruşturmayı beklemeye davet ediyorum. Kolluk kuvvetlerimiz olayla ilgili gerekli müdahaleleri yapmış olup, süreci titizlikle takip etmekteyiz. 

Bu aşamada, vatandaşlarımızdan herhangi bir provokatif eylemde bulunmamalarını, kanunların öngördüğü şekilde hareket etmelerini rica ediyorum. Kamu düzeninin korunması ve olayın sağlıklı bir şekilde çözüme kavuşturulabilmesi için destekleriniz önem arz etmektedir.” dedi.