Özhaseki, yine Talas’ta göründü!

"Sayın Cumhurbaşkanımıza yardım etmeye, yol arkadaşlığı yapmaya devam ediyorum" , "Artık ağanın eli tutulmaz Memduh Başkan elini cebine atacak"

14:00:04 | 2019-08-09

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Talas’a özel ilgi göstermeye devam ediyor. Kayseri ziyaretlerinde Talas’a özel yer ayıran Özhaseki, bir kez daha Büyükşehir Belediyesi’nde uzun yıllar yol arkadaşlığı yaptığı Mustafa Yalçın’ın belediye başkanlığı görevini yürüttüğü Talas’ta ortaya çıktı ve objektiflere yansıdı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ve AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ve partilileriyle birlikte vatandaş ziyaretleri gerçekleştiren Özhaseki, “Bu mübarek Cuma gününde Talas'ta vatandaşlarımızla hasbihal ettik. Vatandaşlarımızın güzlerinin gülmesi ve içtenlikleri bizleri oldukça mutlu etti. Kayseri insanı demek;  samimiyet, sıcaklık, kardeşlik, yardımlaşma, vefa ve kardeşinin derdiyle dertlenmek demek. Bizler bu yollara dinlemek, anlamak, gücümüz yettiğince yardımcı olmak ve dua almak niyetiyle çıktık. Rabbim yolumuza yoldaş olsun, niyetlerimizi makbul eylesin.” ifadelerini kullandı.

"ÇAY, SİMİT EŞLİĞİNDE BİR ARAYA GELDİK"

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da, Özhaseki ile Talas buluşmasına dair paylaşım yaptı ve şu ifadeleri kullandı: AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Mehmet Özhaseki, Milletvekilimiz İsmail Tamer, İl Başkanımız Şaban Çopuroğlu ve Talas Belediye Başkanımız Mustafa Yalçın ile birlikte cuma namazımızı Talas Dedeoğlu Camisi’nde eda ettik. Namazın ardından kıymetli hemşehrilerimiz ve protokolümüz ile birlikte Osmanlı Çay Evi’ne geçerek burada çay ve simit eşliğinde Talaslı hemşehrilerimizle bir araya geldik. Büyükşehir Belediyesi olarak güzel Talasımız için vaat ettiğimiz bütün projeleri bir bir hayata geçireceğiz.Uyum içerisinde çalışmalarımızı sürdürerek bu kadim kente hizmet etmeye devam edeceğiz."

"ALLAH BİRLİĞİMİZİ BOZMASIN"

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da "Osmanlı Çay Evi’ne geçerek burada çay ve simit eşliğinde Talaslı hemşehrilerimizle bir araya geldik. Allah birliğimizi beraberliğimizi daim etsin." paylaşımı yaptı. 

Özhaseki deTalas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’tan övgüyle bahsederek, “Kayseri’nin projelerini takip ediyoruz.” dedi.

Mehmet Özhaseki, AK Parti Milletvekili İsmail Tamer, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Cumhur İttifakı ilçe başkanlarıyla birlikte Osmanlı Evinde vatandaşlarla bir araya geldi. Burada Türkiye gündemi ve Kayseri projeleriyle ilgili açıklamalarda bulunan Özhaseki, “Sayın Cumhurbaşkanımıza yardım etmeye, yol arkadaşlığı yapmaya devam ediyorum. Rabbim güzel hizmetler yapmayı nasip etsin. Türkiye şu anda bulunduğu konum itibariyle tüm dünyada oyun kurucu vaziyettedir. Birilerinin oyun oynadığı bizim de ona uyarak arkalarından sürüklenip gittiğimiz dönemler çok geride kaldı. En son yaşadığımız S400 olaylarını hepiniz görmüşünüzdür. Nihayetinde biz savunma silahı alıyoruz.” dedi.

"MEMDUH BAŞKAN ELİNİ CEBİNE ATACAK..."

Özhaseki, Hava İkmal içindeki Millet Bahçesi Projesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunarak, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 100 milyon lirayla orada işe başlayacak. Arkasından yapılacak işlerde artık ağanın eli tutulmaz Memduh Başkan elini cebine atacak nasıl süslerse, ne yaparsa. Çünkü göletler, yürüyüş yolları, bisiklet yolları, eğlence yerleri ve keyifli mekanlar var. Herkesin nefes alacağı 1,5 milyon metrekarelik alan. İnşallah bu ve bunun gibi Kayseri projelerini takip ediyoruz. Havaalanının genişletilmesi işini takip ediyoruz. Hızlı tren işinde biraz bekleme var ama inşallah ona da kavuşacağız. Talasımıza gelince 20 yıl kadar beraber çalıştığım bir kardeşim Mustafa Yalçın var burada. İki yıl Van’da hizmet etti. Ne kadar sevildiğini gördüm. Belediyeciliği biliyor. Kayseri belediyeciliği zaten Türkiye’ye emsal ve örnek bir belediyecilik. Bugüne kadar emek veren herkesten Allah razı olsun. İnşallah bundan sonra da birebir Kayseri’nin projelerini takip etmeye de devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

"ANKARA'DA BAKANIMIZI BULUYORUZ..."

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ta, Başkan Yalçın’ın tecrübesiyle Talas’a en güzel hizmetleri getirmeye vesile olduğunu belirterek, “Ankara’da bakanımızı buluyor, yapılacak işleri yerinde görüyor. Sonra bizden destek alıyor. Kısacası bakanlarımızla, milletvekillerimizle, teşkilatlarımızla şehrimize hizmet ediyoruz.” diye konuştu.

"CEMİL BABA MEZARLIĞININ YANINA 500 DAİRELİK KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ BAŞLATACAĞIZ"

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ise, Talas’taki büyük projelerle ilgili bilgiler vererek, “İlçemizdeki İl Jandarma Komutanlığının 110 bin metrekaresinin Talas Millet Bahçesi olması için Özhaseki Bakanımızla sözünü aldık. Yine Zincidere’deki göletin mesire alanı olmasının da sözünü aldık. Talas’ın girişinde güzel beş katlı bir binanın Talas Kültür Merkezi ve 7/24 Kütüphane olması için belediye meclisimizden kiralanması kararını aldık. Cemil Baba Mezarlığı yanında 500 dairelik kentsel dönüşüm projesini de Özhaseki bakanımızın dokunuşuyla başlatacağız. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızla Anayurt raylı sistemi, Ali Dağı Teleferik Projesinin sözünü aldık. Talas’tan üniversiteye de bisiklet yolu yapılacak.” şeklinde konuştu.

 

Haber Merkezi: Cafer ZENGİN

 

 
ETİKET :   Mehmet Özhaseki AK Parti Talas Belediye Mustafa Yalçın Memduh Büyükkılıç Haberler Kayseri haberleri

Tümü