Özhaseki vatandaşı uyardı: İstirham ediyorum

Tüm Türkiye genelinde hava sıcaklıkları birden artıyor. Meteoroloji, hava sıcaklıklarının 7 ila 10 derece birden artacağını açıklarken, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki de, Meteorolojik veriler doğrultusunda vatandaşı uyardı. Detaylar Kayseri Olay'ın Kayseri Haberinde...

Özhaseki vatandaşı uyardı: İstirham ediyorum

Tüm Türkiye genelinde hava sıcaklıklarının birden yükselecek olmasıyla birlikte uyarılarda peş peşe geliyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki de, Meteorolojik veriler doğrultusunda vatandaşı uyardı. Gündüz 11:00 ila 16:00 saatleri arasında kronik hastalığı olan ve yaşlı vatandaşların sokağa çıkmaması tavsiyesinde bulunan Bakan Özhaseki, ‘Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı; Meteoroloji Genel Müdürlüğümüzün hava tahmin raporuna göre hafta boyunca sıcaklıkların mevsim normallerinin; Marmara, Ege ve Batı Akdeniz’de 4 ila 6 derece, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da ise 10 ila 15 derece üzerine çıkması beklenmektedir. Meteorolojik veriler doğrultusunda; ormanlarımızda herhangi bir yangın meydana gelmemesi için daha duyarlı olunmasını, özellikle kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız ve yaşlılarımız başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11 ila 16 saatleri arasında açık alanlarda bulunmamalarını istirham ediyorum’ ifadelerini kullandı.

Kayseri’de bugün hava sıcaklığı 21 derece olarak görünürken, en düşük sıcaklığın ise 7 derece olması tahmin ediliyor. Meteoroloji, Perşembe ve Cuma gününe dikkat çekerek, kuvvetli rüzgar oluşabileceği bundan dolayı çatı uçması, ağaç devrilmesine karşı da uyarmıştı. Kayseri’de Cuma günü de kuvvetli rüzgar devam edecekken, gök gürültülü, sağanak yağış da bekleniyor.