Özhaseki tepkisi: Ey İyi Parti ey CHP size ne oluyor?

Kayseri Büyükşehir Belediye Eylül ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı da Çevre, Şehircilik ve İklim değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin adının bulvara verilmesine karar verildi. Karara İyi Parti'den tepki gecikmedi. Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

Özhaseki tepkisi: Ey İyi Parti ey CHP size ne oluyor?
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı dün, Memduh Büyükkılıç başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda 98 gündem maddesi görüşülerek karara bağlanırken, Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak Erciyes Kayak Merkezi’ni kapsayan ve Develi ilçesi çevre yolu caddesi kavşağına kadar devam eden bulvara Mehmet Özhaseki Bulvarı isminin verilmesi kararlaştırıldı.Özhaseki tepkisi: 'Ey İyi Parti ey CHP size ne oluyor?'Karara İyi Parti Talas Belediye Meclis Üyesi Mustafa Çalıksoy’dan tepki gecikmedi. Çalıksoy, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ni yönetenlerin algı oluşturmaya çalıştıklarını söyledi. Çalıksoy, “Toplumsal bellek insan ömründen çok daha uzun ve kalıcı bir bellektir. Ne yazık ki günümüz toplumunda siyaset ve siyasetçiler Kollektif Belleği hatırlanış ya da unutuluş için kullanmakta, bu sayede ortak bir bellek oluşturmakta ve algı oluşturup yönetmektedir. İşte tam da bu maksatla Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ni yönetenler bir gayrete düşmüşlerdir.” ifadelerini kullandı. Özhaseki tepkisi: 'Ey İyi Parti ey CHP size ne oluyor?'Mecliste gündeme gelen ve oy birliği ile kabul edilen kararın CHP ve İyi Partili meclis üyelerinin desteklemesine tepkisini dile getiren Çalıksoy, “CHP ve İyi parti grubu yanlış uygulamaları karşısında yıllardır fikrilerini açıkça beyan ettikleri, yanlışlarını, şehrin gelişmesi ve yaşamı konusunda aleni hatalı buldukları bir belediye başkanının adının OY BİRLİĞİ ile cadde ve bulvarlara verilmesi için çabaya düşmelerini anlamak mümkün değildir.” diye konuştu. 

‘Yerel seçimlerde mevzi kazanma’
Çalıksoy yaklaşan belediye seçimleri nedeni ile Büyükşehir Belediyesi’nin böyle bir karar aldığını ima ederek açıklamasını şöyle sürdürdü; “AKP’yi ve yönetenleri anlıyorum. 25 yıldır AKP’li belediye yönetim anlayışı ile Kayseri de özdeşleşen Mehmet Özhaseki ismini oy birliği ile meclisten geçirme çabaları yaklaşan yerel seçimlerde mevzi kazanma, halkın indinde bu muhalefet bile bizi başarılı görüyor algısını yerleştirme çabasındandır. Ama AKP karşısında yarın aday çıkarıp seçimlere katılacak ve ortaya daha iyi yönetme iddiası ortaya koyacak ey İyi Parti ey CHP grubu size ne oluyor?Özhaseki tepkisi: 'Ey İyi Parti ey CHP size ne oluyor?'‘Yarın gelecek yeni yönetim adı değiştirebilir’
Ayrıca unutmamak gerekir ki doğru olan hizmeti geçmişlerin artı ve eksileri yani sevap ve günahları ile değerlendirilebilmeleri ancak bu dünyadan göçüp eylediklerinde objektif olarak değerlendirilir. Eğer o dönemde isminin yaşaması kararı çıkarsa da buna saygı duyulur. Bugün hayatta iken verilen adı yine o şahıs hayatta iken yarın gelecek bir başka yönetimin değiştirmesi o şahıs adına da çok kırıcı ve incitici olacaktır.
Gelin eyyamı bırakın ve aklı selim davranın, sizlere hatırlatma babından çağrımdır”