Özgür Özel adaylığını ilan etti! Kayseri'den hangi isim yanında yer aldı?

CHP Grup Başkanı Özgür Özel, CHP Genel Merkezi'nde yaptığı basın açıklaması ile CHP Genel Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Özel'e Kayseri'den hangi isim destek verdi? Detaylar Kayseri Olay'ın, Kayseri haberinde.

Özgür Özel adaylığını ilan etti! Kayseri'den hangi isim yanında yer aldı?
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Cumhuriyet Halk Partisi’nde değişim çağrıları parti içinde karşılık bulurken CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel yaptığı basın toplantısı ile CHP Genel Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Özel’e destek veren milletvekilleri, MYK üyeleri ve Özel’in eşi Didem Özel ile kızı İpek Özel de açıklamayı izlemek üzere CHP Genel Merkezi’ne geldi. 

Özel, "Kadınların etkin olacağı siyaset tarzını etkin kılmak için, sağlık hizmetlerinden herkesin yararlanabileceği bir Türkiye için, başka Somalar, Ermenekler yaşanmaması için, CHP Genel Başkanlığı'na adaylığımı ilan ediyorum. Çağrımız Türkiye Cumhuriyet'i vatandaşlarınadır. CHP değişirse Türkiye değişir" diye konuştu.

Özel, "Parti içi iktidarı kazanmak için değil. CHP’yi, Atatürk’ün partisini iktidar yapmak için Cumhuriyet Halk Partisi adaylığımı ilan ediyorum. Herkesi bu yürüyüşe davet ediyorum." ifadeleri ile adaylığını açıkladı. 
Özel, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

Kayseri'den kim vardı?

Diğer yandan önceki dönem CHP Kayseri Milletvkeili Çetin Arık'ında Özel'e destek verdiği görüldü. Arık, Özel'in basın açıklamasında yerini aldı. 
Özgür Özel adaylığını ilan etti! Kayseri'den hangi isim yanında yer aldı?Özgür Özel adaylığını ilan etti! Kayseri'den hangi isim yanında yer aldı?