Onkoloji Hastanesi'nde bayram sevinci

Erciyes Organ Nakli Vakfı, Ramazan Bayramı öncesi Tıp Fakültesi Onkoloji ve Nefroloji Hastanesi'nde tedavi gören çocuklar için etkinlik düzenledi.

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Onkoloji Hastanesi'nde bayram sevinci
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Erciyes Organ Nakli Vakfı ve tıp fakültesi öğrencileri Leyladan Sonra Projesi gönüllü öğrenci gurubu, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Kanka Onkoloji Çocuk Hastanesi ve Nefroloji Hastanesi’nde tedavi gören çocuklar için özel bir etkinlik düzenledi. 
Ramazan Bayramı öncesi Onkoloji ve Nefroloji Hastanesi’nde bayram sevinci yaşanırken, gönüllü öğrencilerin palyaço gösterisi ilgiyle izlendi. Hasta çocuklar, gitar eşliğinde söylenen şarkılara eşlik edip, alkış tuttular.  
Erciyes Organ Nakli Vakfı tarafından desteklenen gönüllü öğrenci gurubu, Ramazan Bayramını hastane geçirecek olan 26 çocuk hasta için çeşitli hediyeler aldılar.  Palyaço giysileri giymiş öğrenciler ve yine gönüllü öğrencilerin oluşturduğu müzik gurubu,  hasta çocukları tek tek odalarında ziyaret ederek önce hediyelerini verip, ardından, müzik gurubu ile birlikte en çok sevdikleri şarkıları birlikte seslendirdiler. 

Onkoloji Hastanesi'nde bayram sevinci
Onkoloji ve Nefroloji Hastanesi’nde tedavi gören çocuk hastalar, unutamayacakları eğlence dolu bir geçirirken, giysi, boyama kitapçığı ve oyuncak gibi hediyelerini alırken duydukları mutluluk gözlerinden okunuyordu. 
Erciyes Organ nakli Vakfı tarafından desteklenen Leyladan Sonra Projesi Gönüllü öğrencileri, Nefrıoloji Hastanesi’nde 8, Onktoloji Hastanesi’nde tedavi gören 18 çocuğa bayram sevinci yaşatmanın buruk mutluluğunu içinde hastaneden ayrıldılar.
Düzenlenen etkinliğe, Erciyes Organ Nakli Vakfı Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Murat Sipahioğlu, yönetim kurulu üyeleri Yaşar Köletelioğlu, Üstün Tuncer ve gazeteci Hasan Sarıçiçek katıldı. 

Onkoloji Hastanesi'nde bayram sevinci
Erciyes Organ Nakli Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Murat Sipahioğlu, etkinliği değerlendirirken, “Gönüllü öğrencilerimizin gerçekleştirdiği bu etkinlik, kanser tedavisi gören çocuklarımız için bayram öncesi çok büyük moral oldu. Erciyes Organ Nakli Vakfı olarak Leyladan Sonra Projesi öğrencileri ile el ele vererek sosyal sorumluluk projeleri yürütmeye devam edeceğiz. Bugün gerçekleştirdiğimiz çalışma, kanser tedavisi gören çocuklarımıza sahip çıkma yanında,  ailelerinin de yalnız olmadıklarını hissetmeleri açısından çok büyük önem taşıyor. Dini bayramlarımızda ve özel günlerde çocuklarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 

Onkoloji Hastanesi'nde bayram sevinci

Onkoloji Hastanesi'nde bayram sevinci

Bakmadan Geçme