O saatlere dikkat! Meteorolojiden Kayseri'ye iki kritik uyarı!

Kayseri'de bugün hava nasıl olacak? Hava durumuna ait detayları Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü yayımladı. Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

O saatlere dikkat! Meteorolojiden Kayseri'ye iki kritik uyarı!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte Kayseri  ve ilçelerinde hava sıcaklığı nasıl olacak?  Kavurucu sıcaklar devam edecek mi?  Vatandaşların merak ettiği bu soruların cevabını Meteoroloji açıkladı.

Hava sıcaklıklarının hafta başından itibaren artarak, hafta ortasına kadar 6 ile 10 derece mevsim normalleri üzerine çıkması bekleniyor. Meteoroloji 04 Temmuz'a ilişkin hava durumu raporunu paylaştı.

Meteorolojiden alınan verilere göre bugün Kayseri'de bugün parçalı bulutlu geçmesi bekleniyor.  Kayseri'de en yüksek sıcaklık 35 derece, en düşük sıcaklık ise 16 derece olması bekleniyor. İlçelerde ise hava durumu genellikle parçalı ve az bulutlu geçmesi bekleniyor. En düşük sıcaklık Erciyes K.M.'de 24°C, en yüksek sıcaklık ise Yeşilhisar'da 38°C olarak görülmektedir.

Bölge genelinin parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra Sivas'ın kuzeydoğu kesimlerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı

Hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği öngörülüyor.

Rüzgar

Rüzgar güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, öğle saatleri itibariyle yer yer kuvvetli (hamleli 40-60 km/sa) eseceği bekleniyor.

Kuvvetli Rüzgar Uyarısı: Rüzgarın; öğle saatleri itibariyle yer yer kuvvetli (hamleli 40-60 km/sa) eseceği beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
Yüksek Sıcaklık Uyarısı: Yüksek seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle, kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında açık alanda bulunmamaları hususunda dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

O saatlere dikkat! Meteorolojiden Kayseri'ye iki kritik uyarı!O saatlere dikkat! Meteorolojiden Kayseri'ye iki kritik uyarı!