O okula Ersoy el attı!

Sarız ilçesi Yeşilkent mahallesi muhtarı Eray Gökdemir'in çağrısına MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy'dan destek gecikmedi. Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde

O okula Ersoy el attı!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Sarız ilçesi Yeşilkent mahallesi muhtarı Eray Gökdemir'in çağrısına MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy'dan destek gecikmedi.

Gökdemir dün akşam saatlerinde sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile Yeşilkent mahallesinde bugün yeni eğitim öğretim yılına başlayacak olan ilk ve orta okul öğrencilerinin okula gitmeye ikna edilemediklerini çünkü mahallede bulunan okulların 6 Şubat tarihinde yaşanan depremde hasar aldığı ve o tarihten bu güne kadar il milli eğitim müdürlüğünün gerekli bakımları yapmadığını ve öğrencilerin 50 km mesafedeki okula gitmesi gerektiğini bildirdi.

Gökdemir yaptığı yazılı açıklamada ise şu ifadelere yer verdi: "Yarın başlayacak olan 2023/2024 eğitim öğretim döneminde Yeşilkent Şehit Osman Börklüoğlu ilköğretim-ortaöğretim okulu öğrencileri okula gitmeye ikna edilememiştir. 6 Şubat depreminde ağır hasar gören okulumuzun yerine Yeşilkent halkının yoğun çabalarıyla alternatif olarak ağır bakımlarını yaptığı eski Dadaloğlu lisesinin de il milli eğitim müdürlüğü tarafından gerekli bakımları yapılıp öğrencilere sunulamamıştır. İl milli eğitim müdürlüğü Allah'tan korkun. 6 ay geçti üç kuruşluk işi yapamadınız. Bizim çocuklarımız cahil kalsın, bir yıl sınıfta kalsın. Allah'tan revamı daha 6-7 yaşındaki çocukları karda kışta, sabahın zifiri karanlığında nasıl günlük 50 kilometre yola gönderelim. El insaf el insaf Bu mu eğitimde çağ atlamak. Bu mu sizin eğitim modeliniz. Bu paylaşım sebebi ile yarın sabah görevden alınmaya da razıyım. Bizim köyün çocukları, bizim çocuklarımız her şeyden önde gelir."O okula Ersoy el attı!2023/2024 Eğitim öğretim yılı bugün başladı. Gökdemir'in çağrısı ilgili yerlere ulaştı. Muhtar Gökdemir sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy'un olaya el attığını ve Kayseri Valisi Gökmen Çiçek'e durumu ilettiğini bildirdi. O okula Ersoy el attı!Gökdemir: "Milletvekilimiz sayın MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy bey ile irtibata geçtim. Konuyu anında Sayın Valimize ilettiğini söyledi. Sayın valimizin ivedilikle konuya el uzatacağını söyledi. Sayın Valimize, Milletvekilimiz Baki Ersoy beye, Belediye Başkanımız Baki Bayrak beye şahsım ve Yeşilkent mahallesi adına teşekkür ediyorum." dedi.