'Mutfaktan Sofraya Uzanan Maharetli Eller Avrupa Stajı'

Kayseri Kocasinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, 'Mutfaktan Sofraya Uzanan Maharetli Eller Avrupa Stajında' adlı projeleri kapsamında Fransa'da bir ay süren stajlarını tamamlayarak döndü. Detaylar Kayseri Olay'ın haberinde.

'Mutfaktan Sofraya Uzanan Maharetli Eller Avrupa Stajı'
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

‘Mutfaktan Sofraya Uzanan Maharetli Eller Avrupa Stajında’ adlı projeleri ile Fransa’nın nın Troyes şehrinde staj yapmaya hak kazanan Kayseri Kocasinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, stajlarını tamamlayarak kente döndü. Öğrenciler, staj süresince hem mesleki hem de kültürel anlamda büyük kazanımlar elde etti. Fransız mutfağının inceliklerini öğrenen öğrenciler, Fransız yemekleri soslar, tatlılar, kruvasan yapımı ve servis hizmetleri konularında deneyim kazandı. Ayrıca hafta sonları, Fransa’nın tarihi ve kültürel yapısını gezerek inceleme fırsatı buldular.

'Mutfaktan Sofraya Uzanan Maharetli Eller Avrupa Stajı'

Okul Müdürü Ahmet Hakan Alkan, projenin başarıyla gerçekleştirilmiş olmasından dolayı memnuniyetini dile getirerek, "Sekiz öğrencimiz ve iki refakatçi öğretmenimiz, projeyi başarıyla tamamlayarak sağlıklı bir şekilde yurda döndüler. Öğrencilerimizin mesleki anlamda büyük deneyimler elde ettiğine inanıyorum. Umarım bu deneyimler, ileride mesleklerini icra ederken kendilerine büyük faydalar sağlayacaktır," dedi.

'Mutfaktan Sofraya Uzanan Maharetli Eller Avrupa Stajı'

Proje Koordinatörü Fuat Aydın ise yaptığı açıklamada, "Sekiz öğrencimiz, Fransa’nın Troyes şehrinde dört ayrı işletmede ikişer kişi olarak bir ay süresince staj eğitimi aldılar. Bu proje, ulusal ajansın bu yılın çağrı döneminde Kayseri’de kabul edilen tek KA1 projesidir. Öğrencilerimizin ülkemizi yurt dışında en iyi şekilde temsil etmeleri bizler için gurur kaynağı olmuştur," ifadelerini kullandı.

'Mutfaktan Sofraya Uzanan Maharetli Eller Avrupa Stajı'

Staj eğitimine katılan öğrencilerden Rabia Sarıkaya ise duygularını şöyle dile getirdi: Bizim için çok güzel bir deneyim oldu. Mesleki anlamda kendimizi geliştirme fırsatı yakalarken, Avrupa kültürünü tanıma, farklı yaşayışları gözlemleme ve dil anlamında gelişim gösterme şansı bulduk. Bu fırsatı bize sundukları için Türkiye Ulusal Ajansı'na, okul idarecilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ederim. Hayatımız boyunca unutamayacağımız anılar biriktirme fırsatı bulduk.