Milletvekili Ataş: Türkiye nasıl nefes alamıyorsa Kayseri'de nefes alamıyor!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, partisinin il teşkilatlarıyla bir araya geldi. Kongre süreci sonrasında gerçekleştirilen istişare toplantısında konuşan Ataş, 'Adalet için, hukuk için, çocuklarımızın geleceği için hep birlikte omuz omuza yol yürüyeceğiz' dedi.

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Milletvekili Ataş: Türkiye nasıl nefes alamıyorsa Kayseri'de nefes alamıyor!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, partisinin il teşkilatlarıyla bir araya geldi. Kongre süreci sonrasında gerçekleştirilen istişare toplantısında konuşan Ataş, “Adalet için, hukuk için, çocuklarımızın geleceği için hep birlikte omuz omuza yol yürüyeceğiz” dedi. Kongre sürecinin sona ermesiyle birlikte yeniden yoğun şekilde sahalarda olacaklarını dile getiren Milletvekili Ataş, “Seçimi ne zaman yaparlarsa yapsınlar hazırız ve iktidar olacağız” diye konuştu. İYİ Parti’nin, Türkiye’nin umudu haline geldiğini dile getiren Ataş, “5 yıl önce cesur bir kadın ortaya çıktı. Genel Başkanımız Meral Akşener’in arkasındaki cesur yüreklerle birlikte bu ülke nefes alacak” dedi. “6’lı masaya güvenin. Aday kim çıkarsa çıksın emin olun ki 13’üncü Cumhurbaşkanı olacak. Aday kim olursa olsun, bizim adayımız gibi duracağız, hep birlikte çalışacağız” ifadelerini de kullanan Ataş, “Türkiye nasıl nefes alamıyorsa Kayseri'de nefes alamıyor” dedi. Milletvekili Dursun Ataş, AKP iktidarının millete anlatacak bir şeyinin kalmadığını da belirterek, “Yine mağduriyet peşindeler. Başörtüsü meselesini çözme gibi dertleri yok. Bunlar 20 yıldır yaptıkları gibi başörtüsü üzerinde oy devşirmek istiyor” şeklinde konuştu.

İYİ Parti Kayseri İl teşkilatı istişare toplantısında bir araya geldi. Toplantıya İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, İl Başkanı Tansu Şener,  ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri, il ve ilçe yöneticileri katıldı.
KONGRE SÜRECİMİZ TAMAMLANDI! BİRLİK, BERABERLİK İÇERİSİNDE SAHALARA İNECEĞİZ
İstişare toplantısında konuşan İYİ Parti Kayseri  İl Başkanı Tansu Şener, birlik beraberlik içinde kongre sürecini tamamladıklarını belirterek, “Tüm ilçe başkanlarımızla çok zor bir görevi üstlendik. Görünen o ki 14 Mayıs’ta bir seçim yapılacak. 3,5 aylık bir süreç kalmış durumda. Teşkilat olarak seçime hazırız.İki senedir, zaten biz bu sürece hazırız. Tüm ilçeler olarak birlik beraberlik içinde tekrar yoğun bir şekilde sahalara ineceğiz. Sandık güvenliği için de çalışmalarımızı yapacağız” diye konuştu.
ADALET, HUKUK İÇİN, ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN HEP BİRLİKTE OMUZ OMUZA YOL YÜRÜYECEĞİZ
İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş da konuşmasına öncelikle İYİ Parti Lideri Meral Akşener’in selamlarını ileterek başladı. Kongre sürecinin geride kaldığını dile getiren Ataş, birlik beraberliğe, kaynaşmaya önem verdiklerini söyledi. İYİ Parti’nin demokrasiyi özümseyen bir parti olduğunu belirten Ataş, “5 yıllık bir partiyiz ama demokrasiyi en iyi şekilde kavramış bir partiyiz. Kongreleri bir tarafa bırakıyoruz. Ülkemizin geleceği için çalışmaya devam ediyoruz. Adalet, hukuk için, çocuklarımızın geleceği için hep birlikte omuz omuza yol yürüyeceğiz. Seçim ne zaman olursa olsun, bir her zaman seçime hazırız. Bugün Kayseri’de seçimlere hazır olduğunu gösteriyor” dedi.
Milletvekili Ataş: Türkiye nasıl nefes alamıyorsa Kayseri'de nefes alamıyor!
SEÇİMİ NE ZAMAN YAPARLARSA YAPSINLAR HAZIRIZ VE İKTİDAR OLACAĞIZ
AKP iktidarının  mağduriyetler üzerine siyaset yaptığını dile getiren Milletvekili Ataş, AK Parti’nin “U” dönüşlerine dikkat çekerek, “Seçim zamanında yapılacak dediler, ama şimdi Mayıs ayında seçim yapacağız diyorlar. Ne zaman yaparlarsa yapsınlar, biz seçimlere hazırız ve iktidar olacağız. Kayseri’de de inşallah zaferle çıkacağız” şeklinde konuştu.
BUGÜN TÜRKİYE'NİN UMUDU HALİNE GELDİK
“5 yıl önce cesur bir kadın ortaya çıktı ve bu ülkenin geleceği için mücadele başlattı, bizler de o mücadeleyi hep birlikte sürdürüyoruz. Bu cesur kadının arkasında bizler, siz cesur yürekliler bu ülke için çalışmaya devam edeceğiz” diyen İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş,  “5 yıl önce bir cesur kadın çıktı ve ‘ben varım’ dedi. Bu ülkenin geleceği için neler çektiğini hep birlikte gördük. Hep birlikte yaşadık. ‘Kuramazsınız’ dendi, kuruldu. ‘Meclise giremezsiniz’ dendi, girildi. ‘Yerel seçimlere giremezsiniz’ dendi, girildi ve bugün Türkiye'nin umudu haline geldik” dedi.
BU CESUR KADININ ARKASINDAKİ CESUR YÜREKLERLE BİRLİKTE BU ÜLKE NEFES ALACAK
Önümüzdeki seçimlerin önemli olduğunu vurgulayan Milletvekili Dursun Ataş, “Şu anda insanların üstündeki korkuyu görüyorsunuz. Bu cesur kadının arkasında siz cesur yüreklerle birlikte, bizlerle birlikte bu ülke nefes alacak. Bu bilinçle, bu anlayışla çalışmanızı ben sizlerden rica ediyorum. Hiçbirimizin makamı, mevki derdi yok. Bundan sonra var gücümüzle çalışacağız.  Bundan sonraki süreçte gençlerle bir araya geleceğiz. Bundan sonraki süreçte kadınlarımızla, mahalle temsilcilerimizle bir araya geleceğiz. İl, ilçe başkanlarımızla birlikte tek hedefimiz partimizi iktidar yapmak, sahaya odaklanmak, sandığa odaklanmak, milletin bize verdiği o yettiği, o görevi ve o kutsal oylarını çaldırmamak olacak. İkinci hedefimiz de yine Kayseri’de de iktidar olmak” diye konuştu.
Milletvekili Ataş: Türkiye nasıl nefes alamıyorsa Kayseri'de nefes alamıyor!
TÜRKİYE NASIL NEFES ALAMIYORSA KAYSERİ'DE NEFES ALAMIYOR
Konuşmasında “Türkiye nasıl nefes alamıyorsa Kayseri'de nefes alamıyor” diyen İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Kayseri 25  yılı geçkin, bunların elinde. Her seçimde projeler açıklıyorlar, ama gelinen noktada verilen sözlerin tutulmadığı ortada. Bir hafta önce ulaşıma zam geldi. Türkiye'de herhalde en ufak pahalı ulaşımda ikinci sırada Kayseri. Bunun gibi birçok sorunun olduğu Kayseri’yi yaşıyoruz. Kayseri'de 2019 seçiminde en zayıf olduğumuz zamanda hiç kimse yanımızda yokken, en kötü imkanlarla nasıl bir oy aldık hep birlikte gördük. İnşallah Kayseri'de de 16  belediyeyi kazanacağız” dedi.
6’LI MASAYA GÜVENİN! ADAY KİM ÇIKARSA ÇIKSIN EMİN OLUN Kİ 13’ÜNCÜ CUMHURBAŞKANI OLACAK
Millet İttifakının çalışmaları hakkında da bilgi veren Milletvekili Dursun Ataş, “Her partinin bir programı var. Her partinin kendi görüşü var, dünya görüşü var. Elbette her parti kendi başarılı olması için de çalışacak. Türkiye uzlaşı kültürünü kaybetti. Türkiye bir araya gelme becerisini kaybetti. Bu altını masadaki liderler bunu sağladı. Ayrı görüşlerden de olsa bir araya gelip Türkiye'nin geleceği için, Türkiye'nin iyiliği için bir şeyler yapabilme becerisini gösterdiler ve bugün o masada bazı kararlar alınıyor. Bunları alırken de alacakları kararlarla oturup böyle kahveden oturur gibi kararlar alınmıyor. Arkasında çok büyük emek var. Çok büyük çalışma var. Çok büyük araştırmalar var, kamuoyu araştırmaları var.  O masaya güvenin. Sayın genel başkanımıza güvenin. Aday kim çıkarsa çıksın emin olun ki 13’üncü Cumhurbaşkanı olacak ve aday kim olursa olsun, bizim adayımız gibi duracağız, hep birlikte çalışacağız” şeklinde konuştu.
Milletvekili Ataş: Türkiye nasıl nefes alamıyorsa Kayseri'de nefes alamıyor!
AKP BAŞÖRTÜSÜ İLE YENİ MAĞDURİYET PEŞİNDE, ÇÜNKÜ MİLLETE ANLATACAK BİR ŞEYLERİ KALMADI! AMAÇ OY DEVŞİRMEK
Ana medyada kendilerine yer verilmediğini dile getiren İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataş, şu ifadeleri kullandı: Ana medyada bizim ana fikrimizi, bizim yaptığımız güzel şeyleri maalesef vermiyorlar. En son örneği vereyim size. Biz geçen hafta boyunca birkaç sefer mecliste toplandık, milletvekilleriyle, daha önce Sayın Genel Başkanımızla, genel idare kurulunda toplandık, başörtüsü konusunda fikirlerimizi söyledik. En son gelişmeler ışığında da geçen hafta milletvekili arkadaşlarımızla konuştuk. Orada bir metin ortaya koyduk biz. AKP’nin sorununu çözmek gibi bir meselesi yok. Bunlar sadece 20 yıldır yaptığı gibi bu işin üzerinde debelenmek. Bunu tekrar siyasete alet etmeyi, mümkünse bunu üçüncü bir sandık olarak milletin önüne götürmeyi ve buradan oy devşirmeyi düşünüyorlar. Sayın Genel Başkanımız grup konuşmasında çıktı ve buna her türlü desteği vereceğimizi, ortak çalışmayla, ortak metinle bunu artık Türkiye'nin gündeminden çıkaracağımızı ve katkı sunacağımızı söyledi. Ancak onlar oy devşirme derdinde ve bunu çözmek gibi bir dertleri yok. Çünkü mağduriyet üzerine yıllardır siyaset yapıyorlar. Millete anlatacak bir şeyleri kalmadığı için bu işi de yine siyasete alet etmek istiyorlar.
Milletvekili Ataş: Türkiye nasıl nefes alamıyorsa Kayseri'de nefes alamıyor!
Diğer yandan yapılan konuşmaların ardından İYİ Parti Kayseri istişare toplantısında görüş alışverişinde bulunuldu ve toplantı sonrası günün anısına hatıra fotoğrafı da çekildi.