MHP ve Saadet Partisi arasındaki 'Soylu' polemiği büyüyor!

Saadet Partisi Kayseri Milletvekili ve Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ı sert sözlerle eleştirdi. Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde

MHP ve Saadet Partisi arasındaki 'Soylu' polemiği büyüyor!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Saadet Partisi Kayseri Milletvekili ve Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ı sert sözlerle eleştirdi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, İçişleri Eski Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili "MHP Süleyman Soylu’nun sonuna kadar arkasındadır." açıklaması yapmış, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu da bu sözleri eleştirmişti. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'dan Karamollaoğlu'na gelen cevap üzerine Arıkan'dan Yalçın'a cevap gecikmedi.

İçişleri Eski Bakanı Süleyman Soylu hakkında çıkan iddialara tepki gösteren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile Soylu'ya destek vermişti.

Bahçeli yaptığı açıklamada: "Hakkında pek çok iddianın bulunduğu bir şahsa karşı icra edilen operasyonun hitamında Sayın Soylu’nun sözde irtibat ve illiyeti bahanesiyle töhmet altında bırakılması, sürekli tahrik ve taciz cenderesinde tutulması hem şerefli bir davranış olmayıp hem de adil, hukuki ve hakkaniyetli bir muamele değildir... Bilmeyenler için tekrar ifade etmeliyim ki, Sayın Süleyman Soylu Türk milletine mal olmuş, bakanlığı döneminde koltuğunda bir saniye oturmayarak dağ tepe demeden dolaşmış, bölücü terör örgütüne kök söktürmüştür. Bu itibarla Milliyetçi Hareket Partisi vefanın ve siyasi ahlakın bir gereği olarak Sayın Süleyman Soylu’nun sonuna kadar arkasındadır." ifadelerine yer vermişti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ise Bahçeli'ye cevaben: "Sınırlarımızın kevgire dönüşü karşısında hiçbir açıklama yapmayan, vatandaşın alım gücünün gün be gün eriyişi karşısında sessiz kalan, uyuşturucu-siyaset-mafya üçgenine karşı sesini yükseltemeyenlerin, bir şeylerin ucu kendilerine dokununca birbirlerine nasıl sahip çıktıklarına şahit oluyoruz. Çok net ifade ediyorum, biz Saadet Partisi olarak, siyasi anlayışımız ve ahlakımız gereğince; İktidar da yapsa insanımızın hayrına olacak her icraatın arkasındayız! Uyuşturucu tacirlerine, mafyalara, çetelere karşı kim mücadele veriyorsa onun yanındayız! Evlatlarımızı zehirleyenlere kim diz çöktürüyorsa, şehirlerimizin huzur ve güvenliğini bozanlardan kim hesap soruyorsa biz onların destekçisiyiz!" Şeklinde bir açıklama yapmıştı.

Semih Yalçın, Karamollaoğluna 'Karamollaoğlu önce kendi geçmişini ve kirli sicilini temizlesin' şeklindeki söylemi ile tartışmayı sürdürdü ve yaptığı paylaşımda: "Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Genel Başkanımız Sayın Bahçeli'nin Süleyman Soylu'ya sahip çıkmasını hazmedemeyip ipe sapa gelmez suçlamalarda bulunmuş. Karamollaoğlu önce kendi geçmişini ve kirli sicilini temizlesin. Onun millet nezdinde en küçük itibarı bile yok. Sözlerinin değeri de yok. SP'nin zillet ittifakında terör örgütü PKK'nın siyasi temsilcisiyle kader ortaklığı yaparak üzerine bulaştırdığı siyasi lekeyi hiçbir mugalata çıkaramaz." şeklinde ifadelere yer verdi.

Arıkan'dan, Yalçın'a cevap gecikmedi. Arıkan: "Biz, insanların yaşlandıkça dillerinin ve kalplerinin yumuşadığına inanan insanlarız. Bunun tersini ispatlamaya çalışan Semih Yalçın kendi itibarını zedeler. Varlık sebebini terör örgütüyle ‘sözde mücadele etmek’ üzerine kuranlar teröre en büyük desteği sağlayanlardır. Derinlerin eli sopalı ve silahlı sivil gücü olmayı öncelemek yerine hukuku, insan haklarını, sevgiyi ve barışı öncelemeleri milletimizin hayrına yapacakları en büyük hizmet olacaktır. “Kirli geçmiş ve sicil” konularına girmeye zaten hiç gerek yok, Hak katında da halk katında da kimin temiz, kimin kirli olduğu ortadadır." dedi.