MHP Milletvekili Ersoy'dan, Özhaseki'ye: MHP olarak destekçiniz olacağımızı bilmenizi istiyorum!

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Meclis'te Plan ve Bütçe Komisyonu'na yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'den övgüyle bahsetti. Ersoy, '20 yılı aşkın Belediye Başkanlığınız sürecinde Kayseri'mize kattıklarınızı gayet iyi biliyoruz' dedi. Ersoy, Kayseri'de tamamlanma aşamasına gelen 'Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesinin de göz doldurduğunu' söyledi. Detaylar Kayseri haber bülteninde.

MHP Milletvekili Ersoy'dan, Özhaseki'ye: MHP olarak destekçiniz olacağımızı bilmenizi istiyorum!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Meclis’te Plan ve Bütçe Komisyonunda konuştu. Özhaseki, komisyon üyelerine deprem bölgesi başta olmak üzere yaptıkları çalışmaları anlattı. Meclis’te Plan ve Bütçe Komisyonunda görev yapan MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy’da komisyon toplantısında söz aldı.

MHP Milletvekili Ersoy'dan, Özhaseki'ye: MHP olarak destekçiniz olacağımızı bilmenizi istiyorum!

Ersoy, Özhaseki’ye yönelik olarak yaptığı konuşmada, "Yüzyılın felaketi olarak adlandırılan Göksun ve Hatay merkezli doğrudan 11 ili dolaylı olaraksa 18 ilimizi etkilemiş olan depremlerin ardından oldukça zorlu bir görev üstlendiğinizin farkındayız. Türkiye 6 Şubat sabahı dokuz saat arayla meydana gelen bir dizi depremin sebep olduğu kapkaranlık bir güne uyanmıştır. Bu depremlerde birçoğumuz yakınlarımızı kaybettik ya da kaybetme noktasına geldik. Toplamda 14 milyon insanımızın zarar gördüğü ölüm ile yaşamı burun buruna getiren bu felaket hem manevi hem de maddi boyutlarda birçok noktada olaylara daha farklı ve dikkatli yaklaşmamız gerektiğini bizlere öğretmiştir. Bakanlığınızın hasar tespit verilerine göre yüzyılın afetinde toplamda 680 bin konut, 170 bin dükkân, depo, ahır gibi bağımsız bölüm hasar görmüştür. Yapılan araştırma ve incelemelere göre depremin sebep olduğu maddi zararın 110 milyar doların üzerinde olduğu tahmin edilmektedir. Küresel olarak dünya ekonomilerine sert bir darbe vuran Covid-19 pandemisinin ekonomik etkileri hâlâ devam ederken bir de öngörülmez olan bu felaketin açmış olduğu hasar maalesef oldukça büyüktür. Buna rağmen depremin ilk anından itibaren devletimiz sahada yerini almıştır. 85 milyon vatandaşımız tek yürek olmuştur; genç-yaşlı, kadın-erkek demeden tüm vatandaşlarımız taşın altına elini koymuştur. Seçim bölgem olan Kayseri de depremden etkilenen iller arasında olmasına rağmen özellikle de sınır komşumuz olan Kahramanmaraş ilimize vatandaşlarımız akın akın yardıma koşmuştur. Kayseri Valimiz Sayın Gökmen Çiçek deprem bölgesine koordinatör vali olarak atanmış, gece gündüz demeden insani ihtiyaçlarını dahi karşılayacak imkânı bulamayacak şekilde sahada bilfiil çalışmıştır. Bizler de Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Teşkilatı olarak o günlerde yine sahadaydık” diye konuştu.

MHP Milletvekili Ersoy'dan, Özhaseki'ye: MHP olarak destekçiniz olacağımızı bilmenizi istiyorum!

DESTEKÇİNİZ OLACAĞIMIZI BİLMENİZİ İSTİYORUM
“O dönemde AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı sıfatını haiz olan sizlerin talimatlarıyla Kayseri'mizdeki tamamı Cumhur İttifakı belediyesi olan 1 büyükşehir belediyemizi ve 16 ilçe belediyelerimizi de topyekûn harekete geçirmiştir” diyen Ersoy, şunları söyledi, “Binlerce tır ihtiyaç maddeleri, iş makineleri, konteynerler alanlara sevk edilmiştir, bölgeye sevk edilmiştir. Konteyner kentler altyapılarıyla birlikte yine sizlerin talimatlarıyla kurulmuştur. Kısacası, Kayseri üzerine düşeni yapmıştır. Hep birlikte çalıştık, yaraları sarmaya gayret gösterdik. Depremin açmış olduğu zarar ve yıkımları bizzat yaşayarak şahit olduk. Burada hariçten gazel okuyan insanlar gibi sosyal medya üzerinden yapılan provokasyona alet olmaktansa orada canımızı dişimize takarak ne yapabiliriz ruhuyla yardıma ihtiyacı olan insanlara el uzatmaya çalıştık. Tüm bunları yaparken devletimizin de tüm imkânlarıyla nasıl seferber olduğuna bizzat şahidiz. Tüm bunları inkâr etmek riyakârlık olacaktır. O dönemdeki katkılarınızdan dolayı ayrıca size teşekkür ediyorum. Sayın Bakanım, az önce sunumunuzda belirttiğiniz gibi sizlerin üstün gayretleriyle bugüne kadar 200 bin konutun temelleri atılmış bulunmaktadır. Az önce konuşmanızda bahsi geçen, depremden zarar gören şehirlerimizde inşa sürecini hızlandırmak için uygulanmakta olan Yerinde Dönüşüm Projeniz takdire şayan bir projedir. Yine, sunumunuzda müjdesini bir kez daha vermiş olduğunuz depremzedelerimiz için verilecek olan hibe ve krediler depremin yaralarını en azından maddi olarak sarabilecek ölçüdedir. İnşallah, devletimiz ve milletimizle el ele vererek deprem bölgesini ayağa kaldıracağız. Bu anlamda, tüm çalışmalarınızda olduğu gibi Milliyetçi Hareket Partisi olarak destekçiniz olacağımızı bilmenizi istiyorum.

MHP Milletvekili Ersoy'dan, Özhaseki'ye: MHP olarak destekçiniz olacağımızı bilmenizi istiyorum!

Türkiye Yüzyılı'nın güvenli, afetlere dayanıklı, iklim dostu, sıfır atık uyumlu şehirlerini hep birlikte inşa edeceğiz. Ülkemizin olası büyük depremlere gebe olduğunu daha iyi idrak ettiğimiz günlerde kentsel dönüşümle ilgili yapmış olduğunuz çalışmaları oldukça faydalı buluyoruz. Bakanlık görevimize başlar başlamaz Kentsel Dönüşüm Başkanlığını kurmanız ve özellikle de olası İstanbul depremi gündemdeyken İstanbul ilimizde kurulacak olan özel bir birimle buradaki kentsel dönüşüm çalışmalarına hız vermeyi planlamanız oldukça yerinde ve takdir edilesi bir adımdır. Bunların yanı sıra, iklim değişikliğiyle ilgili mücadelenizdeki ortaya koymuş olduğunuz vizyon, sıfır atık çalışmalarınızdaki gayretleriniz, mavi bayraklı plajlarımızın sayısının artırılması için yapmış olduğunuz çalışmalar, Marmara'da müsilajla mücadele etmek için izleme noktası sayılarının artırılması, tapu işlemleri için günlerce sıra bekleyen vatandaşlarımızın işlerini çok büyük ölçüde kolaylaştıran Web Tapu uygulamasının hayata geçirilmesi ülkemiz ve milletimiz için çok büyük hizmetlerdir. 

MHP Milletvekili Ersoy'dan, Özhaseki'ye: MHP olarak destekçiniz olacağımızı bilmenizi istiyorum!

KAYSERİ’DE RECEP TAYYİP ERDOĞAN MİLLET B AHÇESİ GÖZ DOLDURUYOR
Meclis’teki konuşmasında Kayseri’de yapım çalışmaları devam eden Millet Bahçesi ile ilgili de konuşan MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, “100 milyon metrekare millet bahçesi hedefiyle çıktığınız yolda Kayseri ilimize 1'i tamamlanan gerek lokasyonu gerekse 1rso milyon 260 bin metrekarelik büyüklüğüyle göz dolduran Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi'yle birlikte kaldı ki bu millet bahçemizin yüzde 97'si yeşil alandır, sabah CHP'li bir hatip konuşmasında millet bahçelerinin beton yığınlarla dolu olduğunu söyledi, kendisini inşallah bir bugün Kayseri'ye davet edelim, birlikte gezelim alanın yüzde 97'si yeşil alan olmak üzere toplamda 3 millet bahçesini kazandırdığınız için teşekkür ederiz” diye konuştu.

MHP Milletvekili Ersoy'dan, Özhaseki'ye: MHP olarak destekçiniz olacağımızı bilmenizi istiyorum!

20 YILI AŞKIN BELEDİYE BAŞKANLIĞINIZ SÜRECİNDE KAYSERİ'MİZE KATTIKLARINIZI GAYET İYİ BİLİYORUZ
Özhaseki’ye yönelik olarak “Kayserili hemşehrilerimiz sizleri yakından tanıyoruz” diyen Ersoy, “20 yılı aşkın Belediye Başkanlığınız sürecinde Kayseri'mize kattıklarınızı gayet iyi biliyoruz. Bu tecrübenizle AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığınız döneminizdeki imza attığınız başarılara da şahidiz. Önceki dönem yapmış olduğunuz Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevinizde de yeniden Bakan olduğunuz günden bugüne kadar yaptıklarınızdan dolayı da ayrıca teşekkür ediyoruz. Şahsınızın tecrübelerine güveniyoruz ve inanıyoruz. İnşallah, bu bütçe döneminin de hayırlara vesile olmasını ben Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum” diye konuştu. 

MHP Milletvekili Ersoy'dan, Özhaseki'ye: MHP olarak destekçiniz olacağımızı bilmenizi istiyorum!