MHP ile CHP arasında Pınarbaşı kavgası sürüyor

MHP Melikgazi İlçe Başkanı Enes Ertuğrul Kalın, CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin'e sert sözlerle yüklendi. Detaylar Kayseri Olay'ın Kayseri haberinde.

MHP ile CHP arasında Pınarbaşı kavgası sürüyor
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Dün gerçekleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi İl Danışma Toplantısı’nda Pınarbaşı’da yaşanan olaylar gündeme gelirken CHP İl Başkanı Feyzullah Keskin’in açıklamaları dikkat çekmişti. İl Başkanı Keskin’e Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) cephesinden yanıt geldi. MHP Melikgazi İlçe Başkanı Enes Ertuğrul Kalın, CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin'e sert sözlerle tepki gösterdi. Kalın,"29 Haziran 2024 tarihinde, CHP İl Başkanı Feyzullah Keskin tarafından, Pınarbaşı ilçesinde yaşanan adi bir adli olay nedeniyle tevil yollu açıklamalar tarafımızca büyük bir dikkatle takip edilmiştir. Ne yazık ki, CHP İl Başkanı bu menfur olay sebebiyle saldırganları ‘itler’ olarak nitelendirmiş ve delikanlılık üzerine kalıbına sığmayan sözler sarfetmiştir. Öncelikle belirtmek isterim ki, Pınarbaşı Belediye Başkan adayımız Bozkurt Menduh Uzunluoğlu’nun doğuştan gelen engeli ile dalga geçerek seçim kutlaması yapan malum şahsın eylemleri için CHP’li herhangi bir isim bir kınama yayınlamış mıdır?" ifadelerini kullandı.

Açıklamasında, "29 Haziran 2024 tarihinde, CHP İl Başkanı Feyzullah Keskin tarafından, Pınarbaşı ilçesinde yaşanan adi bir adli olay nedeniyle tevil yollu açıklamalar tarafımızca büyük bir dikkatle takip edilmiştir. Ne yazık ki, CHP İl Başkanı bu menfur olay sebebiyle saldırganları ‘itler’ olarak nitelendirmiş ve delikanlılık üzerine kalıbına sığmayan sözler sarfetmiştir. Öncelikle belirtmek isterim ki, Pınarbaşı Belediye Başkan adayımız Bozkurt Menduh Uzunluoğlu’nun doğuştan gelen engeli ile dalga geçerek seçim kutlaması yapan malum şahsın eylemleri için CHP’li herhangi bir isim bir kınama yayınlamış mıdır?

Doğuştan gelen engeliyle dalga geçilen ve o tarih itibariyle ilçenin belediye başkanı olan Menduh Uzunluoğlu’nun bir ailesi yok mudur? Sevenleri yok mudur? CHP tarafından Menduh başkana bir özür telefonu bir özür mesajı iletilmiş midir?” diyen Kalın, İl Başkanı Keskin’e dalga konusu oyun ile engelli vatandaşların fiziksel durumları üzerinden dalga geçen şahsa aynı ifadelerle ne yaptığını sorup sormadığını da sözlerine ekledi. 

Kalın açıklamasını şöyle sürdürdü; “Kameraların önünde şov yaparak adi bir adli olay üzerinden popülizm üretmek, yaşanan bunca acı ve trajedi varken hala bu konu üzerinden siyasi polemik yaratmak hangi sağduyunun eseridir?

Ne kadar zorlarsanız zorlayın, ne kadar çarptırırsanız çarptırın bu leke Ülkücü-Milliyetçi hareketin üzerinde tutmaz!

Bunun yanı sıra tasvip etmemekle beraber ve üzülerek takip ettiğimiz ancak hemen her seçim döneminde yaşanan binlerce şiddet olaylarından birisinin yaşandığı Pınarbaşı ilçemizde ki olayın sanki siyasi bir eylemmiş gibi niteleyerek partimizi hedef alan ve kaçak dövüşü tercih eden bu zihniyeti kınıyoruz.

Herkesin aklında bulunsun! Herkes söylediği sözün ağırlığına attığı adımın sayısına dikkat etmeli."