MHP İl Başkanı Demirezen: Biz şahidiz!

MHP İl Başkanı Seyit Demirezen, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile Emniyet Müdürü Atanur Aydın'a destek açıklaması yaptı. Detaylar Kayseri Olay'ın Kayseri haberinde.

MHP İl Başkanı Demirezen: Biz şahidiz!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri’de 30 Haziran Pazar günü yaşanan olaylar Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) de gündeme geldi. CHP’nin sığınmacı politikalarının neden olduğu toplumsal sorunların alıştırılması ve alınacak önlemlerin belirlenmesi amacıyla araştırma komisyonu kurulması önergesinin görüşüldüğü esnada, tartışmalar çıktı. 

Tartışmalar sırasında Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Emniyet Müdürü Atanur Aydın’ı hedef alan DEM Parti Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’na MHP İl Başkanı Seyit Demirezen’den de cevap geldi. 

Başkan Demirezen, “Elleri cebinde olayları izliyorlar’ diyerek suçladığı polislerimiz günlerdir hemşerilerimizin huzuru için gece-gündüz durmadan çalıştığına yakinen şahit olduk.” dedi. 

MHP İl Başkanı Demirezen: Bir şahidiz!

Demirezen açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “30 Haziran gecesi yaşanan menfur hadisenin ardından Danişmentgazi Mahallemizde hemşerilerimizin yanına gittik. Böyle bir toplumsal olaya MHP olarak tepkisiz kalmamız beklenemezdi. Haklı tepkilerin haksız fiiliyata dönüşmemesi için Milletvekilimiz Baki Ersoy ile birlikte elimizden gelen çabayı gösterdik. Devlet birimlerimizle koordine hâlde hemşerilerimizi teskin etmeye çalıştık. 
Teröristlerin kravatlı temsilcileri DEM'li bir milletvekili kalkmış, İl Emniyet Müdürümüz Atanur Aydın'ı ve polis teşkilatımızı eleştirme cüreti göstermiştir. Olayın ilk anından itibaren sahada günlerce hemşerilerimizin şiddet eylemleri ile anılmaması için çabaladık. Olayları sanki yaşamışçasına anlatan bu milletvekili müfteridir. Başta Kayseri Valimiz Gökmen Çiçek, İl Emniyet Müdürümüz Atanur Aydın olmak üzere kahraman polislerimiz mesai mefhumu gözetmeksizin canla başla günlerdir olayların yatışması için gayret göstermektedir. Bu DEM'li milletvekilinin ‘Elleri cebinde olayları izliyorlar’ diyerek suçladığı polislerimiz günlerdir hemşerilerimizin huzuru için gece-gündüz durmadan çalıştığına yakinen şahit olduk.

Gergerlioğlu, Kayseri'den sana ekmek çıkmaz. Madem insan hakları sevdalısısın, git dağa kaçırdığınız reşit olmayan çocukların hesabını sor.”