MHP'den dikkat çeken çıkış: Helalleşmeyeceğiz!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir'den dikkat çeken açıklama. Özdemir, kime ya da kimlere yönelik, neden 'Hesaplaşacağız ama helalleşmeyeceğiz' açıklaması yaptı. Detaylar Kayseri haber bülteninde.

MHP'den dikkat çeken çıkış: Helalleşmeyeceğiz!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Kayseri Milletvekili İsmailÖzdemir'den dikkat çeken çıkış. Özdemir, kimi ya da kimleri hedef aldı. 
MHP'li Özdemir, 'Son günlerde FETÖ terör örgütü bünyesinde başladığı görülen iç hesaplaşmayla beraber, FETÖ’nün bu zamana kadar Türkiye’deki siyasi operasyonları da deşifre olmaya koyulmuştur' dedi. 

Cumhur İttifakı’nın birliğini ve gücünü kırmak için sinsice çalıştığı her yönüyle görülmüştür

'1 Kasım 2015 tarihinden sonra partimizi hedef alan sistematik ve rezil oyunların tamamı da artık ayyuka çıkmıştır' diyen Özdemir, 'Önce MHP’yi bölmeye çalışan, ardından 15 Temmuz ihanet girişimini hazırlamaya koyulan siyasi oyunların, takip eden süreç içerisinde MHP’nin sahip olduğu toplumsal desteği de bölmek üzere hesaplandığı anlaşılmaktadır. Bilhassa ihanet ve proje partisi olarak kurulan siyasi organizasyonların, FETÖ’nün destek verip önünü açmak için uğraştığı, Cumhur İttifakı’nın birliğini ve gücünü kırmak için sinsice çalıştığı her yönüyle görülmüştür.  Bugün dahi MHP’den 2015 yılında ayrılan isimlerin kurdukları partiye hangi gerekçe ile gittikleri fakat yine bu gerekçelerinin karşılığında neyle muhatap oldukları cevapsız kalan ana sorudur. Türkiye’de bazı konuların tamamen aydınlığa kavuşması, siyasi huzur ve istikrar için bu soru muhataplarına mutlaka sorulmalıdır! MHP’yi hedef alan ve her daim boşa çıkan küresel ihanet şebekesi operasyonlarının kurumsal yapımızı farklı sebeplerle hedef alması tezgahı halen devam ederken, örgütün iç hesaplaşmasının başlamasıyla gelişen yeni süreç, her konudaki haklılığımızı tescillemiştir. Ne var ki ifşaatlar FETÖ’de tedirginliğe yol açmış, itibar suikastçileri kabak gibi ortaya çıkmıştır' diye konuştu.

MHP'den dikkat çeken çıkış: Helalleşmeyeceğiz!

Hesaplaşacağız mesajı

'Hesaplaşacağız' mesajı da veren MHP'li Özdemir, 'Bir kez daha ifade etmek gerekir ki MHP ve Ülkü Ocakları’nı hedef alan tüm oyunlar çok kısa bir süre içerisinde her yönleriyle daha da net bir şekilde görülür hale gelecektir. Bilhassa FETÖ ile sol medyanın süregelen fiili ortaklığı da deşifre olduğunda Türkiye’de çok şey değişecektir. İşte bu yüzden hesaplaşacağız ama helalleşmeyeceğiz. Basın ve sosyal medya üzerinden sıklıkla tartışılmaya ve konuşulmaya başlayan FETÖ iç hesaplaşmasına dair sorumlu isimlerin açıklama ve ifşaatların da bir an evvel FETÖ çatı davasına eklenmesi elzem hale gelmiştir. Konuların hukuki zemine taşınması, ülkemizin FETÖ ile mücadelesinde daha açık ve başarılı neticeleri doğurmasını sağlayacaktır' dedi.