MHP'de yerel seçim için flaş gelişme!

Yerel seçimler yaklaşırken MHP'den beklenen haber geldi. MHP'de aday adaylığı süreci başladı mı? Detaylar Kayseri Olay'ın, Kayseri haber bülteninde.

MHP'de yerel seçim için flaş gelişme!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

31 Mart 2024 yılında yapılacak yerel seçimler için partiler çalışmalarına hız verdi. AK Parti’de geçtiğimiz günlerde aday adaylığı için süreç başlamıştı. AK Parti’de 9 Kasım da başlayan başvuruların 17 Kasım tarihinde bitmesi planlanırken son dakika yaşanan bir gelişme ile 22 Kasım’a ertelendi. AK Parti’nin seçim ortağı Milliyetçi Hareket Partisi’nden ise aday adaylığı için beklenen tarih açıkladı. 

MHP'de yerel seçim için flaş gelişme!

MHP Kayseri İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Mahalli İdareler Seçimi aday adaylığı başvurusunun 13 Kasım da başlandığı söylenirken, 15 Kasım da son bulacağı belirtildi. 
Diğer yandan geçtiğimiz günlerde MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, partisinin Genişletilmiş Bölge İstişare toplantısında konuşmuş ve yerel seçimlere ilişkin önemli açıklamalarda bulunmuştu. 

MHP'de yerel seçim için flaş gelişme!

MHP’ye ağırlıklı olarak merkezden oy geldiğine dikkat çeken Ersoy, 31 Mart 2024 belediye seçimlerini işaret ederek, “Bizler 4 belediye ile temsil ediliyorduk. 180 bin oyun oranlamasına baktığımızda yüzde 80’i merkezde olduğunu gördüğümüzde dolayısıyla merkezde de temsil noktasında inşallah Milliyetçi Hareket Partisi’nin olabileceği noktasında hissiyat oluşmuştur” demişti. 

Kayseri merkezde de çalışma alanları istediklerini açık açık dile getiren MHP Milletvekili Ersoy, “Allah nasip ederse, Genel Başkanımızın takdiriyle Cumhur İttifakı kapsamında bizler merkezde de kendimize, Milliyetçi Hareket Partisi olarak çalışma alanları açmak istiyoruz.  İl başkanımızın söylediği gibi 2015’ten beri haykırıyoruz, Erciyes’in zirvesine 3 hilali dikeceğiz. Allah nasip ederse yapacağız” şeklinde konuşmuştu. 
 

MHP'de yerel seçim için flaş gelişme!