Meteorolojiden çok şiddetli sağanak uyarısı!

Kayseri'de bugün hava nasıl olacak? Hava durumuna ait detayları Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü yayımladı. Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

Meteorolojiden çok şiddetli sağanak uyarısı!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Tüm yurtta ve kentimizde sağanak yağışlı havalar etkisini göstermeye başladı. Dün Kayseri Valiliği, Meteoroloji kentte sağanak yağış olacak önlemlerinizi alın diye vatandaşları uyarmıştı. Meteorolojiden bugün alınan verilere göre bugün çok bulutlu, öğle saatleri itibariyle yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

Sabah ve akşam saatlerde serinliğin iyice kendini hissettirdiği bugünlerde işte ilimizde beklenen hava durumu; Kayseri Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgilere göre; Kayseri'de en yüksek sıcaklık 24 derece, en düşük sıcaklık ise 12 derece olacak.

Bölge genelinin çok bulutlu, öğle saatleri itibariyle, yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığı mevsim normallerinin 6 ila 11 derece üzerinde seyredeceği bekleniyor. Rüzgar güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği bekleniyor.

Kuvvetli Yağış Uyarısı: Yağışların öğle saatleri itibariyle yer yer kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (sel-su baskını-yıldırım-yerel dolu yağışı-ani kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Meteorolojiden çok şiddetli sağanak uyarısı!