Meteoroloji uyarıyor: Kuzey rüzgarlarıyla gelen kuvvetli fırtınaya dikkat!

Kayseri'de bugün hava nasıl olacak? Hava durumuna ait detayları Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü yayımladı. Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

Meteoroloji uyarıyor: Kuzey rüzgarlarıyla gelen kuvvetli fırtınaya dikkat!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte Kayseri  ve ilçelerinde hava sıcaklığı nasıl olacak?  Kavurucu sıcaklar devam edecek mi?  Vatandaşların merak ettiği bu soruların cevabını Meteoroloji açıkladı. Meteoroloji 08 Temmuz'a ilişkin hava durumu raporunu paylaştı.

Meteorolojiden alınan verilere göre bugün Kayseri'de bugün parçalı ve az bulutlu geçmesi bekleniyor.  Kayseri'de en yüksek sıcaklık 34 derece, en düşük sıcaklık ise 17 derece olması bekleniyor. İlçelerde ise hava durumu genellikle parçalı ve az bulutlu geçmesi bekleniyor. En düşük sıcaklık Erciyes K.M.'de 22°C, en yüksek sıcaklık ise Yeşilhisar'da 35°C olarak görülmektedir.

Bölge genelinin parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Sivas'ın kuzey ve Yozgat'ın doğu kesimlerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı

Hava sıcaklığı mevsim normallerinin altında seyredeceği öngörülüyor.

Rüzgar

Rüzgar kuzeyli yönlerden hafif, zamanla orta kuvvette, öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli (hamleli 40-60 km/sa) eseceği bekleniyor.

Kuvvetli Rüzgar Uyarısı: Rüzgarın; öğle saatlerinden sonra kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli (hamleli 40-60 km/sa) eseceği beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Meteoroloji uyarıyor: Kuzey rüzgarlarıyla gelen kuvvetli fırtınaya dikkat!