Meteoroloji uyardı: Kayseri'de bazı ilçeler sıcaktan kavrulurken, 5 ilçe ise yağışla boğuşacak!

Kayseri'de bugün hava nasıl olacak? Hava durumuna ait detayları Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü yayımladı. Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

Meteoroloji uyardı: Kayseri'de bazı ilçeler sıcaktan kavrulurken, 5 ilçe ise yağışla boğuşacak!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte Kayseri  ve ilçelerinde hava sıcaklığı nasıl olacak?  Yağışlı ve kuvvetli rüzgarlar geri gelecek mi? Vatandaşların merak ettiği bu soruların cevabını Meteoroloji açıkladı.

Hava sıcaklıklarının hafta başından itibaren artarak, hafta ortasına kadar 6 ile 10 derece mevsim normalleri üzerine çıkması bekleniyor. Meteoroloji 18 Haziran'a ilişkin hava durumu raporunu paylaştı.

Meteorolojiden alınan verilere göre bugün Kayseri'de bazı ilçeler parçalı ve az bulutlu geçmesi beklenir iken; Develi, Pınarbaşı, Sarız, Tomarza ve Yahyalı ilçelerinde ise parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. 

Kayseri'de en yüksek sıcaklık 35 derece, en düşük sıcaklık ise 15 derece olması bekleniyor. Yahyalı, Tomarza, Sarız ilçelerinde öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı hava beklenmektedir. 

Bölge genelinin  parçalı ve az bulutlu geçeceği, öğle saatlerinden sonra Kayseri'nin doğu ilçelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı

Hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği öngörülüyor.

Rüzgar

Rüzgar kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği bekleniyor.

Yüksek Sıcaklık Uyarısı

Yüksek seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle, kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında açık alanda bulunmamaları hususunda dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.