Meteoroloji uyardı: Kayseri'de 3 ilçe hariç tüm ilçelerde bekleniyor!

Kayseri'de bugün hava nasıl olacak? Hava durumuna ait detayları Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü yayımladı. Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

Meteoroloji uyardı: Kayseri'de 3 ilçe hariç tüm ilçelerde bekleniyor!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte Kayseri  ve ilçelerinde hava sıcaklığı nasıl olacak?  Kavurucu sıcaklar devam edecek mi?  Vatandaşların merak ettiği bu soruların cevabını Meteoroloji açıkladı.

Hava sıcaklıklarının hafta başından itibaren artarak, hafta ortasına kadar 6 ile 10 derece mevsim normalleri üzerine çıkması bekleniyor. Meteoroloji 01 Temmuz'a ilişkin hava durumu raporunu paylaştı.

Meteorolojiden alınan verilere göre bugün Kayseri'de bugün parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı bekleniyor.  Kayseri'de en yüksek sıcaklık 29 derece, en düşük sıcaklık ise 14 derece olması bekleniyor. İlçelerde ise hava durumu genellikle sıcak ve açık geçmesi bekleniyor. En düşük sıcaklık Erciyes K.M.'de 17°C, en yüksek sıcaklık ise Yeşilhisar'da 31°C olarak görülmektedir.

Bölge genelinin parçalı ve az bulutlu, Yozgat'ın doğu kesimleri ile Kayseri ve Sivas çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı

Hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği öngörülüyor.

Rüzgar

Rüzgar kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli (hamleli 30-60 km/sa) eseceği bekleniyor.

Kuvvetli RÜzgar Uyarısı

Rüzgarın; bölge genelinde öğle saatlerinden sonra kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/sa) eseceği beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Meteoroloji uyardı: Kayseri'de 3 ilçe hariç tüm ilçelerde bekleniyor!Meteoroloji uyardı: Kayseri'de 3 ilçe hariç tüm ilçelerde bekleniyor!